نمایش مهارت های امدادی اعضای کانون های دانشجویی هلال احمر اهواز

نخستین المپیاد امداد و نجات کانون های دانشجویی مرکز امور جوانان جمعیت هلال احمر اهواز در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، سید فتح اله هاشم نژاد از برگزاری نخستین المپیاد امداد و نجات کانون های دانشجویی مرکز امور جوانان این جمعیت با حضور ۸ تیم ۱۰ نفره از دانشگاه های علوم پزشکی، شهید چمران، آزاد اسلامی، مرکز علمی و کاربردی هلال احمر، مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق خوزستان، موسسه آموزش عالی کارون، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خبر داد.

رئیس جمعیت هلال احمر اهواز  افزود: در این المپیاد که به صورت یک روزه اجرا شد، عملیات های امدادی چون چادر زنی و اسکان اضطراری، اطفاء حریق، ارزیابی وتریاژ، پانسمان، بانداژ وحمل مصدوم توسط تیم ها به مرحله اجرا درآمد.

وی اظهار کرد: در پایان این دوره از مسابقات نیز تیم دانشگاه شهید چمران به عنوان تیم برتر شناخته شده وتیم های مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق خوزستان و دانشگاه کشاورزی رامین مشترکاً به مقام دوم دست یافتند و تیم مرکز علمی  و کاربردی هلال احمر خوزستان مقام سوم را کسب کرد.

به گفته هاشم نژاد، در مراسم اختتامیه این المپیاد نیز به تمامی تیم های شرکت کننده نیز تندیس المپیاد و هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.