رشد بیست درصدی آمار مسافرین نوروزی در استان ایلام

عبدالمالک شنبه زاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از رشد بیست درصدی آمار مسافران در ایلام خبر داد و گفت: 137 هزار گردشگر و مسافر نوروزی در ایام تعطیلات نوروز از جاذبه های تاریخی و طبیعی استان دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ مدیرکل میراث فرهنگی ایلام در این باره  اظهار کرد: این تعداد گردشگر در فاصله زمانی ۲۸ اسفند ۹۳ تا پایان روز ششم فروردین ۹۴ وارد استان شده اند. این مسئول با بیان اینکه اسکان مبنای محاسبه آمار گردشگران است، اظهار کرد: این تعداد گردشگر در تعطیلات نوروز در هتل ها، مهمانپذیرها، کمپ های دائم و موقت و مدارس سراسر استان اسکان داده شدند.

وی بیان کرد: آمار ورودی گردشگر به استان در تعطیلات نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۱۱۳ هزار و ۳۰۰ گردشگر، ۲۰ درصد افزایش یافته است.

شنبه زاده ادامه داد: شهرستان های مهران، دره شهر و دهلران به ترتیب بیشترین بازدید کننده را داشته اند. استان ایلام با داشتن یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی و طبیعی یکی از مناطق مستعد برای توسعه گردشگری و جلب گردشگران است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان ایلام همچنین گفت: تعداد بازدید گردشگران در ایام ابتدایی سال جاری در مناطق مختلف ایوان در مقایسه با سال گذشته ۱۵ درصد رشد دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام،«عبدالمالک شنبه زاده» در جریان بازدید از اقامتگاه‌های گردشگری ایوان اظهار کرد: آبشار «پلیه» و «سیاهگل»، امامزاده سیدعبداله، روستای هدف گردشگری «خوران»، «طاق شیرین و فرهاد» و منطقه تفریحی «دانوک» مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.

وی بابیان اینکه میزان بازدید گردشگران در ایام ابتدایی سال جاری در مناطق مختلف ایوان در مقایسه با سال گذشته ۱۵ درصد رشد دارد، ادامه داد: یادمان دفاع مقدس در تنگه «کوشک» نیز از مکان‌های مورد استقبال بازدیدکنندگان و مسافران است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان ادامه داد: تفرجگاه ییلاقی «خوران» که چشمه آبی زلال و درختانی کهن‌سال دارد هرساله پذیرای مهمانان نوروزی است و نباید فراموش کرد که غار «طلسم» در شمال شرقی دهستان سراب از جاذبه‌های گردشگری ایوان است.

شنبه‌زاده طاق شیرین و فرهاد در ۳۵ کیلومتری شهر ایوان نیز از جاذبه‌های تاریخی این شهرستان است که یکی از ویژگی‌های مهم این بنا تغییر حالت طاق بنا از هلالی به مسطح است که مربوط به دوره ساسانیان است.