تشریح طرح آمران سلامت / برپایی 127 پایگاه آمران سلامت دراستان  

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در گفتگو با شبکه سهند به تشریح طرح آمران سلامت پرداخت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛ دکتر حمید حسین پورگفت: در اجرای فرامین مقام معظم رهبری که در دیدار با مسئولان بهداشتی کشور مطرح شد و ریاست محترم جمعیت هلال احمر کشور اعلام آمادگی کردند که طرحی تحت عنوان طرح امران سلامت با هدف تبلیغ و ترویج استفاده از پروتکل های بهداشتی در سطح کشور اجرا شود.

وی ادامه داد: به دنبال این ابلاغیه همزمان با سراسر کشور در استان ما هم،  تیم های سه نفره آمران  سلامت تشکیل شد و در شهرستان‌ها و شهر تبریز در محله های شلوغ و پرتردد به مکان یابی  اقدام و تیم‌های مزبور  مستقر شدند و به صورت سیار یا به صورت ایستگاهی نسبت به توزیع مواد لازم و مواد ضدعفونی کننده و ماسک و ترویج و تبلیغ رعایت  پروتکل های بهداشتی و زدن  ماسک و استفاده صحیح از آن،  ایجاد فاصله اجتماعی اقدام کردند.

دکتر حسین پور خاطر نشان کرد: در این طرح در 127 نقطه استان پست ایجاد کردیم و تیم‌های سه نفر با حضور نیروهای داوطلب، جوانان، امدادگران، نجاتگران، داوطلبان و همکاران جمعیت هلال احمر از تاریخ پنجم آبان‌ماه تا پانزدهم آبان ماه به مدت ۱۰ روز در سطح  استان، شهرستان‌ها و مراکز خرید، ترمینال ها، فرودگاه و هر منطقه ای که شلوغ باشد و تجمع در پی داشته باشد نسبت به ارائه خدمات می‌کنند.

مدیر عامل استان تصریح کرد: این طرح در راستای  اهداف بشردوستانه جمعیت هلال احمر و تحقق اهداف عالیه و بازیافت  سلامت عمومی و پیشگیری از شیوع و قطع زنجیره ویروس کرونا می باشد.

گفتنی است: طرح آمران سلامت از ۵ آبان شروع و تا ۱۵ آبان تداوم خواهد داشت. و در آن داوطلبان و جوانان و امدادگران هلال احمر نسبت به یاد آوری پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک اقدام خواهند کرد.