۳۴۱ نفر از داوطلبان و جوانان در قالب ۱۱۲ تیم در طرح “آمران سلامت” فعالیت می کنند

سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: ۳۴۱ نفر از داوطلبان و جوانان در قالب ۱۱۲ تیم در طرح "آمران سلامت" فعالیت می کنند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان سیاوش غلامی با اشاره به اجرای طرح آمران سلامت در سراسر استان گیلان گفت: شیوع ویروس کرونا به یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های حال حاضر کشور از جمله استان گیلان تبدیل شده است و متاسفانه در این بین شاهد وضعیت قرمز در تمامی نقاط این استان هستیم.

سیاوش غلامی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص لزوم تلاش مضاعف برای کنترل شیوع کرونا، اظهار کرد: در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص لزوم تلاش مضاعف و بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های موجود برای کنترل این ویروس ، طرح “آمران سلامت” با هدف ترویج فرهنگ پیشگیری، جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی و درمانی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه در مواجهه با کووید -۱۹ و همچنین توسعه آموزش‌های همگانی از ۵ آبان سال جاری در سراسر استان گیلان اجرایی شده است.

معاون جوانان هلال احمر استان گیلان گفت : ۳۴۱ نفر از اعضای جوانان و داوطلبان در قالب ۱۱۲ تیم در آمران سلامت فعالیت می کنند.

امید عظیمیان ضمن اشاره به تعداد پایگاه های آمران سلامت در استان گیلان بیان کرد : ۷۱ پایگاه آمران سلامت و ۴۱ خانه هلال و همچنین تیمهای سیار سحر و سحاب جوانان در این طرح فعال هستند.

معاون جوانان استان افزود : از ۵ آبان ماه سال جاری تا روز جاری بیش از ۵۲۶۴ نفر از خدمات طرح آمران سلامت در استان گیلان بهره مند شدند.