50 ایستگاه ثابت و سیار آمران سلامت به همت جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان فعال شد

به دنبال تاکید رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر استفاده از توان نیروهای جوان برای کنترل ویروس کرونا 50 ایستگاه ثابت و سیار آمران سلامت به همت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان فعال شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه جوانان جمعیت هلال احمراستان همدان؛ علی سنجر بگی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: 30 تیم در شهر همدان و 20 تیم در سایر شهرستان ها در مکان های شلوغ و پرتردد از جمله فروشگاه‌ها، روز بازارها، مراکز خرید، بازار میوه و تره بار، پاساژها، ترمینال‌های و سایر اماکن حضور یافته و اقدام به ارائه توصیه و ارشادهای لازم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا می‌کنند.

سنجربگی مدیر عامل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در صورت فراهم شدن شرایط، شمار ایستگاه‌ها و تیم‌ها افزایش می‌یابد اضافه کرد: هر تیم شامل سه تن از اعضای جوانان داوطلب هلال احمر بوده که بیشتر آنها به صورت پیاده یا با استفاده از دوچرخه اقدام به گشت زنی و امر به معروف شهروندان می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان اضافه کرد: به منظور ارشاد صحیح شهروندان و پرهیز از ایجاد رنجش، از نیروهای زبده و کارآزموده استفاده شده تا صحبت‌های آنها موجب آزرده خاطر و عکس‌العمل منفی شهروندان نشود.

سنجربیگی ادامه داد: نیروهای جمعیت هلال احمر از ابتدای همه گیری کرونا فعالیت هایی را در زمینه تب سنجی و غربالگری بر عهده داشتند بنابراین از آمادگی کافی برای اجرای طرح آمران سلامت برخوردار بوده با این وجود یک ساعت کلاس تئوری برای توجیه آنها برگزار شد.

وی گفت: جوانان داوطلب جمعیت هلال احمر همدان در مکان های شلوغ و پرتردد افراد بدون ماسک را ارشاد کرده سپس ماسک به وی هدیه می دهند البته هلال احمر طرح توزیع رایگان را در دستور کار ندارد بلکه این اقدام نمادین به منظور تشویق افراد بدون ماسک به رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان افزود: با توجه به اینکه پرسنل هلال احمر همانند سایر اقشار مردم از ابتلا به کرونا مصون نیستند گفت: وسایل حفاظت فردی نظیر ماسک، شیلد و دستکش و مایع ضدعفونی در اختیار جوانان داوطلب هلال احمر حاضر در ایستگاه‌های آمران سلامت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: طرح آمران سلامت ویژه همه‌گیری ویروس کرونا از پنجم آبان همزمان با سراسر کشور در همدان آغاز شد و در روز نخست به صورت نمادین ایستگاه آمران سلامت واقع در میدان اصلی شهر همدان با حضور مسوولان فعال شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان با بیان اینکه این طرح تا 15 آبان ادامه دارد احتمال داد: در روزهای پیش رو کاروانال تبلیغاتی در مسیر پرتردد پیاده راه بوعلی راه اندازی می شود.

سنجربیگی افزود: با توجه به اینکه شعار محوری سازمان جوانان جمعیت هلال احمر «خدمت را پیش مردم ببریم» است بنابراین افراد منتظر مشاهده افراد بدون ماسک نشده بلکه نیروها با حضور در مکان های پرتردد و شلوغ این قبیل افراد را شناسایی کرده و اقدام به تذکر لسانی و ارائه ماسک به آنها می‌کنند.