بهره‌مندی بیش از هزار نفر  طی 48 ساعت گذشته در طرح آمران سلامت هلال احمر استان قم / استقرار 50 پایگاه ثابت و سیار در طرح آمران سلامت جمعیت هلال احمر استان قم
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم  گفت: طی 48 ساعت گذشته بیش از هزار نفر در طرح آمران سلامت جمعیت هلال احمر استان قم بهره‌مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمدرضا بهرامی با اعلام این خبر گفت: طرح آمران سلامت با استقرار 50 پایگاه ثابت و سیار در مکان‌های پرتردد از جمله حرم مطهر، مسجد مقدس جمکران، فروشگاه‌های بزرگ استان، میادین اصلی شهر، خانه‌های هلال و ساختمان ستاد هلال احمر با هدف راهنمایی به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، توصیه و تأکید به حفظ فاصله اجتماعی، امر به رعایت نکات بهداشتی با حفظ احترام به شأن و منزلت انسانی به منظور کمک به سلامت جامعه که از مهم‌ترین وظایف آمران سلامت است از 7 آبان در استان قم اجرا شد.

وی افزود: در این طرح که با حضور 57 نفر از جوانان و داوطلبان هلال احمر به اجرا درآمد، یک هزار و 105 نفر طی 48 گذشته از خدمات آمران سلامت هلال احمر استان قم بهره‌مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: در این طرح 74 عدد ماسک توسط جوانان و داوطلبان در بین مردم توزیع شد.

بهرامی بیان داشت: هلال احمر از آغاز شیوع ویروس کرونا فعالیت‌هایی همچون غربالگری در مبادی ورودی شهر و مناسبت‌های مختلف، ضدعفونی و توزیع ماسک، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی با هدف کمک به نیازمندان و متاثرین از کرونا و در اختیارگذاشتن امانی تجهیزات پزشکی از جمله کپسول اکسیژن، مانومتر، دستگاه اکسیژن ساز و … به بیماران متاثر از ویروس کرونا را انجام داده است.

یادآور می‌شود: طرح آمران سلامت جمعیت هلال احمر با شعار « جامعه را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دعوت می کنیم» از ۵ تا ۱۵ آبان در سراسر کشور اجرا می‌شود.