به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، سیدعلی منیری در خصوص انتخابات کنگره هر استان بیان کرد: هر استان باید ۵ نفر را به دبیر خانه کنگره در خراسان رضوی معرفی کند که شامل نماینده کانونهای دانشجویی، نماینده کانونهای جوانان دختران، نماینده کانونهای جوانان پسران، نماینده کانونهای روستایی و نماینده کانونهای طلاب، دبیر مجمع استان در یکی از جایگاهای فوق خواهند بود.

وی تصریح کرد: در خصوص انتخابات شورای مرکزی کنگره سراسری اعضای سازمان جوانان مرحله کشوری و بین دوره انتخابات دبیران کانون های سازمان در 5 منطقه کشوری به پیوست الحاقیه آئین نامه انتخابات مجامع دبیران کانون های چهارگانه سازمان و تقسیم بندی مناطق ارسال می شود.

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان بیان کرد: همچنین این الحاقیه شامل موارد مهمی است از جمله هر دبیر مجمع استان باید شورای 5 نفره متشکل از دبیران کانون های چهارگانه دانشجویی جوانان و طلاب و روستایی با هماهنگی معاون امر جوانان استان انتخاب نماید که ترجیحا از افرادی باشند که بالاترین رای را اخذ کرده اند.

وی اظهار داشت: انتخابات در 5 منطقه کشوری برگزار می شود و اعضای کانون های دانشجویی و جوانان و روستایی و طلاب فقط می توانند به کاندید همان شاخه رای دهند و دبیران استانی می باید به یک نفر از خودشان رای دهند در هر منطقه انتخاباتی 1 نفر معاون امور جوانان استان ذی النفع به عنوان ناظر باید رئیس هیات نظارت بر انتخابات حضور دارد.

منیری با بیان اینکه انتخابات مجمع دبیران هم منطقه ای و کشوری هم جدا گانه برگزار خواهد شد، گفت: در هر استانی یک نفر از اعضای قدیمی و با تجربه با صلاحدید معاون امور جوانان بدون حق رای می تواند در ویدئو کنفرانس حضور داشته باشد، این مناطق در تقسیم بندی شامل خراسان رضوی و خراسان شمالی و خراسان جنوبی و کرمان و سیستان و بلوچستان و هرمزگان در منطقه اول است.

وی افزود: همچنین گلستان و مازندران و گیلان و سمنان و تهران قم در منطقه دوم و اردبیل و آذربایجان شرقی و آذربیایجان عربی و زنجان و قزوین و البرز در منطقه سوم و کردستان و همدان و کرمانشاه و مرکزی و لرستان و اصفهان و ایلام در منطقه 4 و فارس و چهارمحال بختیاری و یزد و خوزستان و کهکلویه و بویراحمد و بوشهر از دیگر تقسیمات منطقه ای است.