معاون جوانان و دانشجوئی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر:

یکی از اهداف تیم‌های سحر، حمایت روانی از کودکان در آسیب‌ها و حوادث است


قائم مقام رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: یکی از اهداف مهم تیم‌های سحر، حمایت روانی از کودکان در آسیب‌ها و حوادث است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، سید علی منیری با اشاره به روز جهانی کودک اظهار داشت: در بسیاری از حوادث، کودکان در معرض آسیب‌های بیشتری قرار دارند و باید مورد حمایت‌های لازم باشند.

معاون جوانان و دانشجوئی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در خصوص تیم های سحر افزود: این تیم‌ها، سفیران حمایت های روانی و فرهنگی در حوادث هستند.

وی بیان کرد: یکی از اهداف مهم تیم‌های سحر، حمایت روانی از کودکان در آسیب‌ها و حوادث است، آنها نقش دوستدار کودک را در این حوادث ایفاء می‌کنند.

منیری عنوان کرد: چند سال قبل در زلزله آذربایجان که منطقه هریس و ورزقان را تحت پوشش قرار داده بود، تعدادی از هم وطنان آسیب دیده بودند و هر چند تلفات جانی کم بود اما کودکان در معرض آسیب قرار گرفتند و باید ساماندهی می شدند.

وی خاطرنشان کرد: برای اولین بار سازمان جوانان فضای دوستدار کودک را برای آن ها ایجاد کرد و جوانان یاد گرفتند چگونه می توانند با استفاده از شیوه های جدید درمانی کودکان پی تی اس تی و کودکان دارای استرس را تحت پوشش خدمات قرار دهند.

معاون جوانان و دانشجوئی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: در این طرح، قطار شادی و نقاشی کودک و گفتگو و شعرخوانی اجرایی شد و جوانان در تیم‌های سحر توانستند کودکان را تا حدی به زندگی عادی بازگردانند.

وی افزود: در این مرحله بیشتر از 14 پارک کودک ایجاد و تمام سازه ها با کمک خیرین خریداری و در روستاها نصب شد؛ در این باره استقبال بسیار زیادی از کودکان اتفاق افتاد و قدردان این اقدامات بودند و از شوی شادی کودکان اشک ریختیم و خوشحال بودیم قدمی را برای کودکان هم وطن برداریم.

منیری تصریح کرد: در حال حاضر بسته کامل خدماتی و آموزشی در حال آماده سازی است تا در زمان بحران تیم های سحر که سفیران حمایت های روانی و فرهنگی هستند و مصوبه شورای عالی جمعیت را دارند بتوانند با دست پر در منطقه حاضر شوند و به کودکان آسیب دیده در منطقه کمک نمایند.

وی اظهار داشت: در این مسیر مطالعات تطبیقی را نیز در دستور کار قرار دادیم تا بتوانیم در معاونت دانشجویی و جوانان و در عرصه بین الملل خدمات خود را تعریف کنیم و در سطح وسیع از برنامه های جهانی عقب نمانیم.

شما هم نظر خود را ارسال کنید