معاون‌منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر: نیروهای داوطلب و امدادگر، سرمایه اجتماعی هلال احمرند

معاون‌منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر کشور در جمع امدادگران و جوانان هلال احمر استان یزد گفت: نیروهای داوطلب و امدادگر سرمایه اجتماعی هلال احمرند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ دکتر مهراب شریفی سده در جمع اعضا جوانان و امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت: استان یزد از جمله استان‌های پرآوازه در خدمات جمعیت هلال احمر است و جوانان پرافتخاری دارد، من حامل پیام دکتر همتی به جوانان یزد هستم؛ که برگزاری جلسه و شنیدن مشکلات شما از جمله تاکیدات ایشان است.
معاون‌منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر افزود: دغدغه های جوانان را به خوبی می دانیم اما هلال احمر سازمان دولتی نیست و در جهان صلیب سرح نیز همانند هلال احمر داوطلب محور هستند، امروز بالاترین نیروها را در هلال احمر داریم اما داوطلب محور هستند.
وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر در ایران یک سری وظایف را پذیرفته است و شرایط دگرگون شده و باید به این کار علاقه مند باشیم تا این سنت ادامه یابد.
وی خاطرنشان کرد: کار هلال احمر فقط امداد و نجات گری نیست، امروز در بخش های ارتوپدی و فنی و کارهای اداری و مالی و فنی حقوقی و مهندسی و رایانه دچار کمبود نیرو هستیم، اینکه همه بتوانند کارمند هلال احمر شوند غیرممکن است، کاری که می شود کرد این است تسیهلاتی را فراهم کرد تا با همدلی و همراهی گام نهاد.
معاون‌منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر عنوان کرد: توصیه ما این است اگر جوانان شغلی خوب در مسیر به دست می آورند فرصت را از دست ندهند، چون هلال احمر شغل نیست و ما موظف هستیم از طریق آزمون نیرو جذب کنیم.
وی گفت: شرایط آزمون کشوری است و باید لیسانس زیر 35 سال باشد، همچنین آزمون نیز دارای شرایط احراز برای پست است، اینکه حسابداری فقط رشته های مربوط را جذب می کند و ما در رشته تحصیلی و سن تغییری نمی توانیم انجام بدهیم.
وی در پاسخ به سوالات بیان کرد: همچنین راه اندازی تعاونی مسکن و شرکت تعاونی امدادگران و جوانان از جمله مطالبات است که می تواند با راه اندازی آن امکان خوبی برای اعضا فراهم کند.
شریفی سده اظهار داشت: طرح های اشتغال زایی یکی از رویکردهای مهم است و در این باره هر چند تجهیزات کم شده است اما به دنبال راهکارهایی هستیم، پیرامون بیمه تامین اجتماعی دشواری های زیادی وجود دارد و کد کارگری و کارگاه نیاز دارد و کاری حقوقی و بیمه‌ای است و باید پیگیری شود و راهکارهای مناسبی به دست بیاید.
معاون‌منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر عنوان کرد: سرای امداد گر یکی از ظرفیت‌های رفاهی است که در جهت تحقق آن تلاش می کنیم.
وی در ادامه عنوان کرد: امریه گرفتن به شدت محدود شده است از طرفی گرفتن سرباز امدادگر امکان پذیر نیست و نیروهای جوان سرباز کم شده است، البته این امر قابل پیگیری است.
معاون‌منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر در مورد فعالیت بانوان خاطرنشان کرد: بانوان دارای توانمندی زیادی هستند اما برای یک سری واگذاری امور به بانوان باید بستر فرهنگی ایجاد شود، اما بانوان می توانند در بخش های درمانی و اقلام کرونا و حمایت های روانی و اجتماعی مفید باشند.
وی بیان کرد: هر کس باید کار خود را خوب انجام دهد و شرایط فیزیکی و اجتماعی و توانمندی برای هر حیطه ای مورد نیاز است.
گفتنی است در شروع جلسه نماینده امدادگران و‌ جوانان توضیحاتی پیرامون حوزه‌های خود بیان کردند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید