جلسه مشترک میان مدیریت فرهنگی وزارت بهداشت و معاونت دانشجویی و جوانان هلال احمر برگزار شد

با حضور جمعی از مسئولان جلسه مشترک میان مدیریت فرهنگی وزارت بهداشت و معاونت دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ در این جلسه که با حضور دکتر زائری لطف مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت و دکتر سید علی منیری، معاون دانشجویی و جوانان و کارشناس سازمان جوانان برگزار شد، فعالیت کانون های دانشجویی در دانشگاههای علوم پزشکی مورد ارزیابی قرار گرفت.
بر اساس این گزارش، همچنین در این نشست مقرر شد در سه محور ساماندهی تشکیلات و به کارگیری در فعالیت‌ها و آموزش اقداماتی انجام بگیرد، همچنین در حوزه آموزش نیز اطلاعات مربوط به فوریت های پزشکی در حادثه و مدیریت بحران توسط کانون دانشجویی هلال احمر جمع‌آوری شود.
گفتنی است، مدیریت و ساماندهی اعزام و حضور در منطقه در زمان بحران نیز از موارد مورد بررسی در این نشست بود.
یادآور می شود، همچنین در خصوص تامین تجهیزات نیز مقرر شد، بخشی از تجهیزات از سوی جمعیت هلال احمر و تعدادی از محل اعتبارات وزارت بهداشت برای کانون ها در نظر گرفته شود.
خاطرنشان می‌شود، در این نشست مطرح شد، از تجهیزات موجود در کانون های دانشجویی پس از انجام استعلام توسط معاونت دانشجویی سازمان جوانان فرمی تهیه و در اختیار قرار بگیرد.
براساس مصوبات این جلسه در بحث آموزش نیز قرار شد؛ پروتکلی ویژه دوران کرونا و پس از کرونا تهیه و در قالب درختواره‌ای برای اعضای کانون های دانشجویی هلال احمر ارائه شود و در آن تشریح دوره ها و تعداد و نوع دوره ها و پیش نیازهای لازم و ساعات آموزش هدف‌گذاری شود.
گفتنی است، برگزاری دوره ها در فضای مجازی و نحوه صدور گواهینامه و اقدامات لازم در تعامل با سازمان جوانان و معاونت آموزش از دیگر موضوعات در این جلسه بود.
لازم به ذکر است، در بحث تشکیلاتی مهارت افزایی در حوزه های مدیریتی و دوره عملی مدیریت بحران در دانشگاه علوم پزشکی نیز مطالبی مطرح و ضمن رایزنی، مورد ارزیابی قرار گرفت.

شما هم نظر خود را ارسال کنید