نشست برخط دبیران مجامع با مسئولان سازمان جوانان هلال احمر برگزار شد

در قالب یک ویدئو کنفرانس، نشست دبیران مجامع هلال احمر به منظور طرح و بررسی مسائل آموزشی و فرهنگی و برخی از دغدغه‌ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، دکتر گل فشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در این نشست اظهار داشت: بدون استفاده از نظرات جوانان نمی توان برای آن ها تصمیم سازی کرد و باید مشارکت جوانان را در تصمیم سازی های راهبردی مورد توجه قرار دهیم.

وی با قدردانی از تلاش های قائم مقام و سرپرست معاونت دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر تصریح کرد: برگزاری چنین نشست ها و ویدئوکنفرانس‌هایی اهمیت زیادی دارد و در شرایط شیوع کرونا می توان از این ظرفیت در جهت پیوند با جوانان و آگاهی از نظرات و دیدگاههای آنها استفاده کرد.

گل فشان بیان کرد: تصمیم گیری بدون استفاده از مشارکت و نظر جوانان کاری عبث و بیهوده است چرا که باید نیازهای آن ها را در تصمیم سازی ها بدانیم و بدون واسطه و از طریق حودشان این دیدگاهها را بشنویم و تنها از طریق معاونت ها نمی توان به دیدگاههای آنها پی برد.

در ادامه این نشست که دبیران از استان‌های مختلف حضور داشتند، دبیر مجمع استان اردبیل پیرامون در نظر گرفتن برنامه میان مدت و بلند مدت برای سازمان با توجه به وضعیت بودجه و رتبه بندی اعضای جوان با ابلاغ دستورالعمل و نظرسنجی از استان ها و بسته‌های آموزشی مختص حوزه‌های امدادی دیدگاههای خود را مطرح کرد.

گفتنی است، دبیر مجمع استان یزد نیز راهکارهایی در نگهداری و جذب اعضاء و آموزش صحیح در حوزه کارآفرینی و سرمایه گذاری جمعیت و گسترش تفاهم‌نامه‌ها را از جمله موضوعات مهم برشمرد.

از استان اصفهان نیز مسائلی چون ایجاد محتوا در زمینه جذب اعضاء و آماده کردن بستری مناسب جهت رشد جوانان و برنامه ریزی جهت اردوهای دانش آموزی بعد از شکست کرونا و بروز رسانی سامانه و سپردن صدور کارتها به استان‌ها و تشکیل دوره های آموزشی بصورت غیر حضوری در فضای مجازی طرح شد.

همچنین اعزام تیم کارآفرین به مناطق محروم و فرستادن ایده ها به این مناطق و برنامه ریزی برای تخفیف اینترنت و شارژ برای جوانان جهت فعالیت در فضای مجازی و برنامه ریزی اساسی برای تیم های سحر و داشتن آموزش تخصصی در این زمینه از جمله دیدگاههای دبیر مجمع اصفهان بود.

دبیر مجمع استان البرز در این جلسه به بیان موضوعاتی چون فقدان متولی امر مشخص برای فضای مجازی و متداول و مداوم نبودن طرح ها و بروزرسانی آیین نامه و تشکیلاتی‌تر شدن برنامه‌ها را مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، طرح مسائلی از دبیران بوشهر و لرستان در مورد بازنگری در بحث آیین نامه مجامع و فرهنگ سازی و آموزش در بحث فضای مجازی و برگزاری برنامه های مطرح ورزشی جهت بهبود جذب در سراسر کشور و فراهم کردن بستر مناسب برای افراد با استعداد و تشویق جامعه در جهت حفظ محیط زیست و حضور در مناطق عشایرنشین در جلسه صورت گرفت.

همچنین موضوعاتی چون تخصیص بودجه برای برنامه ها و پرداختن به تغذیه سالم و طلاق و زندانیان، دوره آموزش و کمکهای اولیه به کلیه دبیران و شناسایی نیروهای توانمند در دوره ها، تهیه فیلم پنج دقیقه ای توسط اعضاء در اینستاگرام برای آشنایی بیشتراعضاء با جمعیت و جهت اعطای وام در خصوص کسب و کار مطرح شد.

 مسائلی همچون نداشتن نقشه راه و سلیقه ای عمل کردن و تداوم طرح پیمان با شناخت آسیب اشاره شد و نماینده کرمانشاه نیز موضوع ازدواج و اشتغال جوانان و به روزسانی تفاهم نامه ها با تمام دانشگاهها از سوی دبیر استان چهارمحال و بختیاری مطرح کرد.

خاطرنشان می شود، در این جلسه مسائل دیگری از دبیران مجتمع استان‌های خوزستان و فارس قزوین و خراسان رضوی و تهران و گلستان و همدان و هرمزگان و خراسان جنوبی پیرامون رفع مشکلات سامانه، فقدان بانک اطلاعاتی منسجم، توانمندسازی کانون ها، حمایت از ایده های جوانان و کاریابی جهت جلوگیری از آسیب های اجتماعی مطرح شد.

همچنین تشکیل گروههای مجازی کشوری برای تیم های سحر و سحاب و ارتباط مستمر سازمان با سایر سازمان ها از جمله سازمان امداد و نجات و کم شدن طرح ها و برنامه های مهم که باید تدابیری اندیشیده شود مثل ایمنی سلامت – رفاقت مهر و ورزشی و ایجاد فاصله طبقاتی بین امدادگر و جوانان از مسائلی بود که دبیران آن را طرح کردند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید