اجرای طرح نذر دانش با شعار “ثانیه های طلایی را از دست ندهید”

طرح نذر دانش و اجرای برنامه هایی با هدف حساس سازی و ارتقای تاب آوری جامعه جهت دریافت آموزش های امدادی در بین اقشار مختلف جامعه در جمعیت هلال احمر استان گیلان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به چگونگی نحوه اجرای این طرح گفت: جمعیت هلال احمر دارای جوانانی آگاه و آموزش دیده می باشد که در تمامی فعالیت های آموزشی و فرهنگی و امدادی با این جمعیت همراه و همگام می باشند.
وی در همین زمینه ادامه داد: این جوانان به عنوان سفیران هلال احمر در بین هم کلاسی ها، همسایه و دوست و فامیل می باشند که می توانند با انتقال تجربیات و دانش امدادی و ایجاد علاقه و رغبت در سایرین سبب افزایش آگاهی و مهارت امدادی در سایر افراد جامعه باشند.
امید عظیمیان معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اجرای این طرح گفت: برنامه نذر دانش با هدف ایجاد علاقه و نیازمندی هر فرد به دریافت آموزش های امدادی می باشد و یک فرد هلال احمری می تواند با آموزش در جمعی که قرار دارد و انتقال دانش و مهارت امدادی دیگران را نیز ترغیب کند تا ضمن مراجعه و عضویت در هلال احمر به صوئرت رایگان آموزش های ادادی را دریافت کند.
و ی با اشاره به اینکه در این طرح تمامی گروه های سنی در جوامع محلی، شهرک ها، مناطق روستایی، محیط کار، محیط تحصیل، خانواده می توانند شرکت کنند؛ افزود: موضوعات آموزشی در این طرح شامل اشاعه فرهنگ بشردوستی، داوطلبی و وقف و احسان، توصیه های بهداشتی در خصوص کرونا، بانداژ، حمل، ارزیابی صحنه، خفگی ها، مسمومیت ها، گزیدگی ها، دررفتگی ها، سرمازدگی و گرمازدگی و تمامی موضوعات عملیاتی و مرتبط با ماموریت های جمعیت هلال احمر می باشد.
عظیمیان بیان داشت: در راستای تحقق اهداف جمعیت هلال احمر به عنوان تنها مرجع ارائه کننده آموزش های همگانی و در راستای انجام مسئولیت اجتماعی و توسعه فرهنگ بشردوستی توسط کارکنان جمعیت، داوطلبان، جوانان، مربیان، امدادگران، نجاتگران و همه افرادی که این آموزش ها را فراگرفته و توان ارائه مطالب به سایرین را دارند برای اجرای این طرح دعوت به عمل می آید اعضا ء و کارکنان می توانند یک موضوع را با توجه به شرایط محیط و جمعی که در آن قرار دارند انتخاب نموده و ضمن ارایه صحیح مطالب در 30 دقیقه، یک دقیقه آن را با تلفن همراه ضبط و به شماره 09118298022 ارسال کنند.
وی درخصوص زمان اجرای این طرح گفت: شروع طرح از تاریخ 25 شهریور لغایت 14 آبان ماه همزمان با سالروز تاسیس سازمان جوانان می باشد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید