افتتاح خانه هلال روستای صحنه در شهرستان آق قلا با حضور رئیس سازمان جوانان

با حضور رئیس سازمان جوانان خانه هلال روستای صحنه شهرستان آق قلا در استان گلستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛ دکتر گلفشان در آئین افتتاحیه خانه هلال روستای صحنه در شهرستان آق قلا گفت: با هدف توسعه و ترویج فرهنگ آموزش برای آمادگی و مقابله با حوادث، خانه های هلال روستایی در گلستان افتتاح و راه اندازی شد.

رئیس سازمان جوانان با اشاره به فعالیت های خانه های هلال روستایی گفت: در حال حاضر ۳۰ خانه هلال در روستاهای گلستان راه اندازی شده که تلاش می کنیم با توجه به دستور رییس جمهوری مبنی بر گسترش این مکان ها، تعداد خانه های هلال روستایی در این استان حادثه خیز افزایش دهیم.
به گفته وی هدف خانه‌های هلال، توانمند سازی جوامع محلی و افزایش دانش و مهارت مردم روستا در مقابله با بحران‌ها و مخاطرات طبیعی است تا بتوانند پیش از رسیدن تیم‌های امدادی، بحران را مدیریت کنند و با سرعت بخشیدن به امدادرسانی به کاهش آسیب های ناشی از آن کمک کنند.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به حادثه خیز بودن گلستان گفت: یادگیری آموزش های رایگان هلال احمر برای کمک به کاهش آسیب های ناشی از وقوع حوادث طبیعی از ثمرات فعالیت خانه های هلال در این استان است.
محمد گل فشان، با بیان اینکه هر خانه هلال یک جمعیت هلال احمر کوچک است، افزود: در این خانه ها همه نوع آموزش ارائه می شود تا مردم منطقه آمادگی لازم را برای مشارکت در حوادث داشته باشند.
وی ادامه داد: خانه هلال در روستاهایی که دهیار داشته باشند، ایجاد می‌شود تا از طریق افراد آموزش دیده در خانه های هلال بتوان در حوادث با سرعت عمل بیشتری واکنش نشان دهند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید