اجرای برنامه های مذهبی اوقات فراغت جوانان استان بوشهر

از عطرافشانی قبور شهدا تا قرائت زیارت عاشورا

عطرافشانی قبور شهدا

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ با آغاز دهه محرم جوانان هلال احمر به غبارروبی و عطرافشانی غبور شهدا اقدام کردند. اعضا کانون های این سازمان با شروع ماه محرم ضمن حضور در گلزار شهدا، تجدید بیعت نمودند.
آمنه غریبی تصریح کرد: امروزمان را مدیون رشادت های مردان و زنانی هستیم که جان خود را برای بقای این نظام و انقلاب و دفاع از این خاک کرده اند.
وی افزود : اعضای این سازمان همیشه رهرو راه شهدا و پشتیبان این انقلاب و آرمان های آن هستند.

دیدار با خانواده شهدا رمضان
اعضای کانون جوانان هلال احمر با یکی از خانواده های شهدای ناوچه کنارک دیدار کردند.
اعضای کانون جوانان هلال احمر با حضور در منزل شهید ناوچه کنارک ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آنان با خانواده این عزیزان دیدار کردند.
آمنه غریبی گفت: این کشور مدافعان بسیاری دارد و این عزیزان همواره جان خود را در راه دفاع از تمامیت عرضی کشور در دست گرفته و امنیت را برای ما بوجود می آورند.
وی گفت: همه ما مدیون رشادت آنها هستیم، امروز خانواده این شهدا خانواده ما نیز هستند چراکه شهدا برای آسودگی ما جان خود را تقدیم این کشور کرده اند.

قرائت زیارت عاشورا
مراسم پر فیض زیارت عاشورا به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت برگزار شد.
همزمان با نزدیک شدن به ایام تاسوعا و عاشورای حسینی مراسم پر فیض زیارت عاشورا با حضور جوانان از سوی نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر برگزار گردید.
آمنه غریبی تصریح کرد: درس های عاشورایی راهگشای همه مشکلات انسان است.
وی گفت: تمام محتوای عاشورا و رشادت مردان و زنان در واقعه کربلا ریشه در معانی و مفاهیم اسلام داشته و می توان از آن درس های بسیاری گرفت.
وی آشنایی جوانان با مکتب عاشورایی را بسیار مهم دانست و گفت: همواره باید پیرو حرف بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) بوده که فرمودند: این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است

شما هم نظر خود را ارسال کنید