نشست رئیس سازمان جوانان با اعضای مجمع  و کارشناسان جوانان هلال احمر آذربایجان شرقی

نشست اعضای مجمع  و کارشناسان جوانان جمعیت هلال احمراستان  آذربایجان شرقی با حضور دکتر محمد گل فشان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛ در این نشست که روز سه شنبه ۱۸شهریور ۹۹ در سالن اجتماعات مرکز آموزش علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان برگزار شد، دکتر گل فشان گفت: جوانان بسیار فرهیخته و خوش فکر و نخبه در تبریز و آذربایجان شرقی  داریم مسئولین بسیار خوب و همدل و همرای هستند و این مولفه ها  انتظار ما را از استان بالا می برد.

وی افزود: جوانان در طول تاریخ در مقاطع مختلف نقش آفرینی کرده اند اگر همت جوانان نبود ما در جنگ پیروز نمی شدیم  نقش جوانان در پیشرفت کشور غیر قابل انکار است در همین بحران کرونا جوانان هلال احمر با کمک خیرین امروزه در امر تهیه و توزیع اقلام معیشتی و اقلام بهداشت فعالیت می کنند.

گل فشان  ادامه داد: ما از فعالیت های جوانان حمایت می کنیم و آثار جوانان از قبیل فیلم و کلیپ و هر اثر هنری را بنام جوانان انتشار می دهیم.

وی با طرح این سوال که چرا ما در حوزه عفاف و حجاب در جامعه مشکل داریم، گفت: وقتی ما این ناهنجاری های اجتماعی را ریشه یابی می کنیم می بینیم خیلی از این مشکلات به خانواده ها بر می گردد بایستی آموزش های خانواده محور را در جامعه افزایش بدهیم و خود جوانان بایستی برای آموزش های عشق و محبت فضاهای جدیدی را طراحی کنند.

رئیس سازمان جوانان ادامه داد: ما تفاهم نامه ها را با سارمانهای مختلف منعقد یا بازنگری کرده ایم و یک سری کارها را در سازمان جوانان شروع کرده ایم که علیرغم کمبود نیرو تحقق هر کدام از آنها جهش عظیمی در  سازمان جوانان بوجود خواهند آورد.

سید علی منیری  معاون دانشجویی و جوانان در جمع دبیران مجمع استانی و کارشناسان جوانان گفت: آذربایجان شرقی در بحث زلزله آذربایجان با توکل به خداوند حماسه خوبی آفرید، اعضای جوانان همواره در کنار آسیب دیدگان منشا خدمت شدند که بایستی در برنامه های جوانان به کاهش آسیب های اجتماعی توجه بیشتری شود.

منیری خاطر نشان کرد، تربیت جوانان بشردوست از رویکردهای مهم سازمان هست و توجه به  مهارتهای اصلی زندگی جوانان جزو اولویتهاست. وی از راه اندازی سامانه مهتاب خبر داد که در چارچوب مرکز هدایت استعدادهای برتر فعالیت خواهد کرد.

دکتر حمید حسین پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هم در این نشست گفت: جوانان آینده سازان کشور هستند و مقام معظم رهبری به اهمیت و نقش جوانان همواره تاکید دارند.

در ابتدای جلسه محمدبابازاده معاون امور جوانان استان ضمن قدر دانی از زحمات دبیران و کارشناسان، از جوانان به عنوان سرمایه های ارزشمند جوانان نام بردند و گفت: توجه به بحث جذب و نگهداری اعضا از برنامه های اثر گذار شعب می باشد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید