رئیس اداره دانشجوئی جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر:

مشارکت حداکثری جوانان داوطلب هلال‌احمر در طرح‌های غربالگری کووید ۱۹ بی‌نظیر بود/ مشارکت و همکاری مناسبی بین جمعیت ملی و دولت برای مقابله با شرایط کنونی ایجاد شده است

رئیس اداره دانشجوئی جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: مشارکت حداکثری جوانان داوطلب هلال‌احمر در طرح‌های غربالگری کووید ۱۹ بی‌نظیر بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، عباسعلی محمدزاده در خصوص فعالیت جمعیت ملی در رابطه با بیماری کووید-۱۹ اظهار داشت: مشارکت حداکثری جوانان داوطلب جمعیت هلال‌احمر در طرح‌های غربالگری و نیز راهنمایی افراد جامعه به رعایت ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی و آموزش پذیری و اطلاع‌رسانی در شبکه‌های مجازی توسط جوانان داوطلب و کمک قابل توجه جوانان داوطلب به اقشار آسیب‌پذیر در تامین مایحتاج اولیه و اقلام حفاظتی و بهداشتی و فرهنگ‌سازی مناسب و ارائه آموزش‌های مفید توسط جوانان داوطلب به سطوح مختلف جامعه و تولیدات مختلف چون پوستر، موشن-گرافی، انیمیشن، اینفوگرافی و… آموزشی و گسترش جامع آن در فضای مجازی و حقیقی بی‌نظیر و قابل توجه بود.

رئیس اداره دانشجوئی جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در مورد بزرگ‌ترین مشکل پیش‌رو در شش ماه گذشته افزود: اعمال تحریم‌ها و نبود تجهیزات لازم برای ارائه بهتر خدمات پیشگیری و بهداشتی از جمله این دغدغه‌ها بوده است.

وی در مورد کارآیی جمعیت ملی بیان کرد: حمایت و مشارکت ملی در تأمین لوازم بهداشتی همچون ماسک و مواد ضدعفونی کننده و حمایت رسانه‌های ملی و نوشتاری از فعالیت‌های هلال احمر در کمک به اقشار آسیب پذیر و استفاده از فضاهای مجازی و نیز اطلاع‌رسانی گسترده در بین اعضا و داوطلبان بخشی از اقدامات این جمعیت در دوران کرونایی است.

محمدزاده پیرامون تعامل جمعیت ملی و دولت متبوع با تغییر و تحول‌های موجود عنوان کرد: مشارکت و همکاری مناسبی بین جمعیت ملی و دولت برای مقابله با شرایط کنونی ایجاد شده است.

وی در مورد حمایت‌های مورد نیاز جمعیت ملی تصریح کرد: حمایت یا پشتیبانی در زمینۀ نیروی انسانی یا منابع مالی، توانمندسازی و تامین منابع مالی و توانمندی در تأمین تجهیزات دارو و واکسن و حذف تحریم‌های بانکی به خصوص تأمین دارو یا اجازه ارسال کمک‌های نقدی و غیر نقدی از جنله مطالبات در سطح بین الملل است.

رئیس اداره دانشجوئی جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در باره نیاز جمعیت ملی در رابطه با وظایف‌شان در مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: به منظور کمک به دولت در کنترل بیماری، نیاز فوری به تجهیزات حفاظت فردی داریم و نیز با توجه به اینکه این جمعیت دارای شبکه تأمین دارو می باشد لازم است به تأمین داروهای مورد نیاز اقدام شود.

وی تصریح کرد: با استفاده از تمامی ظرفیت‌های خود در سازماندهی اعضا و داوطلبان در طرح‌ها و برنامه‌های کنترلی و نیز در برخی موارد درمان بیماران کمک‌های زیادی صورت پذیرفته است، در این باره بیمارستان نورافشارتخصصی هلال احمر عهده دار کنترل ورود و خروج شهرها و مراسمات غربالگری طرح ملی خدمات بشر دوستاته طرح غمگساران جوان بود.

محمدزاده با اشاره به حمایت‌های مورد نیاز گفت: آگاهی بخشی، تربیت نیروی انسانی از بین داوطلبان، جمع‌آوری مشارکت‌های مردمی، شناسایی ریسک‌ها و ارائه برنامه‌های پاسخگویی لازمه ارتقای فعالیت‌هاست.

وی افزود: در این باره اولویت‌هایی در رأس فعالیت‌های جمعیت ملی وجود دارد، با توجه به تعطیلی مدارس و نوع آموزش‌ها و نیز مسابقات و جشنواره‌ها چنانچه تمهیداتی از سوی فدراسیون و با جمعیت‌های ملی وجود دارد باید از تجارب استفاده کرد.

رئیس اداره دانشجوئی جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به برخی از دغدغه‌ها تصریح کرد: نبود برنامه یکپارچه و اقدام بین المللی در خصوص مقابله با بیماری و عدم حمایت فدراسیون و دولت‌ها در خصوص برخورد با تحریم‌های کشورها که منجر به گسترش بیماری خواهد شد از جمله دغدغه‌هاست.

وی عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در خصوص توان نیروی انسانی پیشنهاد می‌شود تا فدراسیون صنایع نساجی هلال را به عنوان مرکز تهیه و تولید لوازم حفاظت فردی معین و کلیه محصولات مطابق با استانداردهای ایشان تهیه و در کشورهای منطقه توزیع نماید زیرا سطح بهداشت در منطقه ما ضعیف بوده و همواره ایران مورد تایید شیوع بیماری‌ها می ‌باشد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید