ویدئو کنفرانس مدیران ستادی با دبیران و نایب دبیران استانها برگزار شد

با حضور مشاورین و دستیاران جوان، نشست ویدئو کنفرانسی مدیران و همکاران ستادی با دبیران و نایب دبیران استانها با هدف ارائه طرح‌ها و برنامه‌های پیشنهادی از سوی دبیران یا نائب دبیران مجامع کانونی استان‌ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، در ابتدای این جلسه دکتر محمد گل‌فشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ضمن تأکید بر خرد جمعی و مشارکت جوانان در تصمیم‌گیری‌های کلان سازمان اظهار داشت: جوانان از جمله سرمایه‌های گرانقدری هستند که با طرح و ایده‌های خود می‌توانند سهم مهمی رد رویدادها و تحولات ایفاء کنند.

در این جلسه علی خدارحمی دبیر مجمع و محمدمهدی جعفری عضو مجمع از استان همدان در این جلسه ایده‌ها و طرح‌های خود را ارائه داده و عنوان کردند: کاهش برنامه‌های امدادی و افزایش برنامه‌ها و فعالیت‌های بشردوستانه با توجه به اهداف سازمان، اختصاص ظرفیتی برای احصای گواهینامه تربیت مربی به اعضای داوطلب، برگزاری دوره‌های آموزشی با توجه به نیاز امروز جامعه مانند آشنایی با بورس و خبرنگاری از جمله این ایده‌هاست.

همچنین کیفی سازی برنامه‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی برای رابطین خبری و آموزش امدادی در فضای مجازی و بازنگری در دستورالعمل تیم‌های سحر و ادامه روند فعالیت این تیم‌ها از دیگر پیشنهادات این گروه بود.

نسترن لطفی دبیر و جواد ابراهیمی نایب دبیر مجمع از استان مرکزی نیز پیشنهاداتی در خصوص افزایش پرداخت هزینه ایاب و ذهاب برای نیروهای کار دانشجویی، فراهم کردن اینترنت رایگان، ادامه روند فعالیت‌های تیم‌های سحر و برگزاری دوره‌های تخصصی در کانون‌های دانشجویی، بهره‌مندی اعضا از طرح‌های تشویقی مختلف مانند وام‌های کارآفرینی و استفاده بهینه از رسانه ملی برای جذب اعضا را پیشنهاد دادند.

در این جلسه علی‌اصغر ناصری دبیر مجمع از استان مازندران نیز پیشنهاد خود را مبنی بر انجام طرح امران سلامت شامل پخش رایگان لوازم بهداشتی، جلوگیری از سفر به این استان برای مقابله با انتشار ویروس کرونا، اجرای پویش “من ماسک می‌زنم”را ارائه داد.

علیرضا شیخ، دبیر مجمع از استان گلستان نیز به ارائه پیشنهاداتی در مورد ایجاد زیرساخت برای فعالیت در فضای مجازی، تهیه دستوالعمل برای برگزاری اردوهای توانمندسازی در سطح استان، بروز‌رسانی دستورالعمل کار دانشجویی، در نظر گرفتن امور رفاهی برای اعضای فعال، همکاری با اداره راهنمایی و رانندگی برای موظف نمودن فراگیران آموزش‌های رانندگی به گذراندن دوره‌های آموزشی امداد و کمک‌های اولیه و اطلاع‌رسانی در خصوص وظایف دستیاران مدیران عامل پرداخت.

در ادامه زهرا زینال‌پور دبیر و علی دهقان نایب دبیر مجمع از استان کرمان خواستار پیگیری در خصوص خدمت سربازی، تخصیص بودجه به کانون‌ها، اختصاص دو واحد درسی عمومی امدادی به آموزش‌ها، هماهنگی و همکاری با ارگان‌ها و خیرین برای کارآفرینی، افزایش تولید کلیپ‌های امدادی برای پخش در فضای مجازی، افزایش تعداد اردوها بعد از کنترل بیماری کرونا، استعدادیابی برای فعالیت رباتیک و حمایت از طرح‌های کانون‌ها شد.

همچنین آیدا نوروزی‌زاده دبیر مجمع از استان کردستان بر پیشنهاداتی چون توسعه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی، افزایش فعالیت‌های رباتیکی، اجرای طرح‌های پژوهشی در بخش امدادی و افزایش حق‌الزحمه کار دانشجویی تاکید داشت.

مریم صفاری دبیر مجمع از استان قزوین نیز پیشنهاداتی در مورد پیگیری طرح رتبه‌بندی اعضا برای ایجاد انگیزه بیشتر، حضور فعال‌تر اعضا در تصمیم‌گیری‌های سازمان، اجرای فعالیت‌های بشردوستانه برای ترویج فرهنگ مهربانی، هویت بخشی به کارت‌های عضویت، گسترش امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای جذب عضو و متمرکز نمودن برنامه‌ها برای فعالیت‌های صلح و دوستی ارائه کرد.

محمدجواد محمدپور نایب دبیر مجمع از استان سمنان نیز موضوعاتی چون شناسایی کودکان کار و تشکیل بانک اطلاعاتی برای ارائه آموزش، اختصاص دستگاه صدور کارت به شعب، پیگیری در خصوص خانه های هلال به عنوان مکان مناسب برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای حل مشکلات جوانان به ویژه در مورد مهارت اعتماد به نفس، ارائه راهکاری برای رفع کمبود تفریحات سالم و اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی مانند بومینو را مطرح کرد.

سیدابراهیم موسویان دبیر مجمع از استان خوزستان پیشنهاداتی چون اجرای طرح مهرورزی، راه‌اندازی کتابخانه در مدارس و روستاهای کمتر برخوردار با توجه به پایین بودن سرانه مطالعه و فراهم نبودن امکانات مطالعه‌ای و اجرای طرح شعرواره با محوریت صلح، مهربانی و دوستی و تقدیم نمودن ارزش معنوی آن به مدافعان سلامت ارائه داد.

از استان زنجان نیز ابوالفضل جهانشاه‌لو، دبیر مجمع و سیدمهدی حسنی نایب دبیر مجمع در خصوص جمع‌آوری آثار ارائه شده برای جشنواره به صورت استانی، مشارکت دبیران ساکن در شهرستان برای جلسات ویدئو کنفرانس از طریق شعب به دلیل گستردگی و شیوع بیماری کرونا، برگزاری دوره آموزشی امدادی برای دانشجویان ساکن در خوابگاه و ملی شدن طرح ماه مهربانی اجرا شده در سطح یکی از شهرستان‌های استان پیشنهاداتی ارائه دادند.

همچنین از استان خراسان جنوبی، علی رفیع دبیر مجمع اجرای طرح‌هایی برای جذب و ثبات اعضای داوطلب، تأسیس باشگاه برای جذب نخبگان، تخصیص بودجه برای مهارت افزایی جوانان، ساخت سالن‌های چند منظوره، نیازسنجی در خصوص برنامه‌هایی مانند طرح خادم، اجرای طرح‌های کارآفرینی برای ثبات و جذب اعضا مانند تولید ماسک و مواد ضدعفونی، استفاده از پتانسیل‌های جوانان برای مأموریت‌های برون مرزی، برگزاری دوره آموزشی در ۴ بخش سه ماهه شامل سه ماهه اول مهارت آموزی و سه ماهه دوم مهارت‌های زندگی و سه ماهه سوم بشردوستی و ابتکاری و سه ماهه چهارم مسابقه ارائه طرح را پیشنهاد داد.

مجتبی سرفراز دبیر مجمع و سودابه رضایی نایب دبیر مجمع از استان چهارمحال و بختیاری به بیان پیشنهاداتی چون بهره‌گیری از استراتژی ۲۰۲۰ و YES برای شرایط موجود، راه‌اندازی طرح‌های تربیت بدنی، ارائه برنامه‌های آموزشی و فرهنگی از طریق اپلیکیشن روبیکا، تشکیل تیم ورک‌ها با توجه به مهارت‌ها و توانمندی‌های اعضا، بازنگری در ساختارها و رویه‌های سازمان در جهت تقویت عضو محوری، همکاری نظام‌مند و اثربخش با دیگر ارگان‌ها و طراحی و تدوین نظام سنجش و رتبه‌بندی کانون‌ها پرداخت.

در این جلسه مریم قربانی دبیر مجمع و بنیامین تاجیک نایب دبیر مجمع از استان تهران چند پیشنهاد درباره تدوین برنامه‎‌هایی برای ماه محرم در فضای مجازی، تهیه بسته‌های بهداشتی برای کودکان کار، تهیه دستورالعمل برای تیم‌های سحاب و اختصاص بودجه برای تأمین هزینه‌های ایاب و ذهاب دبیران مجامع ارائه دادند.

از استان ایلام دو تن از اعضا شامل محمدرضا حیدربیگی دبیر و یاسین عموزاده نایب دبیر مجمع در خصوص ترویج مشارکت و خدمات اجتماعی، ظرفیت‌سازی برای توسعه مشارکت و نقش‌آفرینی برای ارتقای اعضا، برگزاری دوره‌های آموزشی روش‌های گفتگو، ارتباط مؤثر و شناخت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان امداد و نجات و افزایش بودجه برای ارائه طرح‌هایی در خصوص ایجاد خلاقیت در اعضا پیشنهاداتی ارائه داد.

نریمان صمدزاده دبیر مجمع از استان البرز نیز پیشنهاداتی در خصوص تهیه آئین‌نامه‌های کانون‌های جوانان و سایر کانون‌ها، انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه آزاد با توجه به اتمام مدت اعتبار آن در سال ۱۳۹۸، تعمیر و تجهیز اردوگاه‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی ارائه شده در اردوهای سنوات گذشته در فضای مجازی، ایجاد گروه بین دبیران و رؤسای سازمان و نظم‌دهی و برنامه‌ریزی مشخص برای برنامه‌های اختصاص داده شده فضای مجازی ارائه داد.

از استان بوشهر نیز حسن احمدی به عنوان دبیر مجمع پیشرامون افت کیفی فعالیت‌های کنونی، برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی و ارتقای اعضا و توجه به مناطق محروم دیدگاههای خود را بیان کرد.

همچنین از استان اردبیل محسن پیغمبری دبیر و الهام غنی‌زاده؛ نایب دبیر مجمع در مورد برگزاری کارگاه‌های توانمندسازی دبیران پیشنهاداتی ارائه کرد.

کبری مولد دبیر مجمع و ناصر اشرفی نایب دبیر مجمع از استان آذربایجان‌شرقی در مورد اجرای طرح‌هایی برای مشکلات زیست محیطی پیشنهاداتی داشت و هانیه کریم‌زاده دبیر مجمع و میلاد اولی‌زاده نایب دبیر مجمع از استان آذربایجان‌غربی پیرامون تشکیل شبکه رابطین خبری دیدگاههای خود را ارائه کردند.

با توجه به قطع بودن سیستم ارتباطی برخی از استان‌ها، مقرر شد در جلسه آینده که هفته آتی برگزار می‌شود دبیران و نایب دبیران مجامع کانونی دیگر استانها پیشنهادات خود را با شرکت کنندگان در این جلسه به اشتراک بگذارند.

در این بخش دکتر گل‌فشان با تقدیر از شرکت کنندگان در این جلسه و معرفی معاونین منصوب شده، به نتایج مثبتی اشاره کردند که در اعتماد به جوانان همیشه حاصل شده است.

وی عنوان کرد:حوزه جوانان را باید به جایگاه واقعی آن برسانیم که بخشی از این رسالت مهم به عهده ما و بخشی دیگر به عهده معاونین جوانان در استان‌ها و اعضاست.

گل‌فشان تاکید کرد: عوامل هر استان با دیگر استان‌های منطقه خود مشاوره و گفتگو داشته باشند.

در پایان، آقایان منیری و روحنواز در خصوص اهمیت نقش جوانان در فعالیت‌های پیش رو و تأثیر روحیه جوانی بر سرعت و راندمان فعالیت‌ها اشاره داشته و عنوان کردند که چشم به راه نظرات و ایده‌های نو برای سازمان هستند.

 

شما هم نظر خود را ارسال کنید