رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر: «طرح نذر سلامت همراه با خادمان حسینی هلال» اجرا می‌شود

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: «طرح نذر سلامت همراه با خادمان حسینی هلال» با حضور جوانان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، دکتر محمد گل‌فشان با اشاره به همراهی جمعیت هلال احمر با توجه به فرارسیدن ایام محرم اظهار داشت: یکی از اهداف والای جمعیت هلال احمر در راستای آشناسازی هرچه بیشتر نوجوانان و جوانان این مرز و بوم با منش انسان دوستانه حضرت امام حسین(ع) و یاران با وفای ایشان است.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: با توجه به خدمات رسانی موفق به زائرین اربعین حسینی سال ۱۳۹۸ در داخل و کشور عراق، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در نظر دارد به منظور انسجام بخشی و اجرایی سازی پروتکل‌های بهداشتی در مراسمات مذهبی ماه محرم سال ۱۳۹۹ با توجه به شیوع ویروس کرونا نسبت به اجرای «طرح نذر سلامت همراه با خادمان حسینی هلال» اقدام نماید.

وی تصریح کرد: این طرح با هدف انسجام بخشی و اجرایی سازی پروتکل‌های بهداشتی در مراسمات مذهبی ماه محرم و آشناسازی بیشتر جامعه با اهداف و برنامه‌های جمعیت هلال‌احمر برگزار می‌شود.

گل‌فشان بیان کرد: این طرح از تاریخ ۳۰ مردادماه تا ۱۱ شهریور ماه سال جاری و به مدت ۱۳ روز در سطح بیش از ۲۰۰۰ هیات بزرگ کشور با حضور قریب به ۱۱هزار جوان عضو جمعیت هلال احمر در قالب تیم های ۵ نفره اجرایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ارائه توصیه‌های بهداشتی لازم به عزاداران در هر برنامه توسط عضو توانمند و آموزش دیده تیم، کنترل پوشش ماسک عزاداران و راهنمایی افراد بدون ماسک برای دریافت ماسک داخل هیات، راهنمایی عزادارن برای رعایت فاصله ۲ متری، ضدعفونی دست‌های عزاداران از جمله رویکردهای مهم این طرح است.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: در این طرح همکاری در ضدعفونی کردن محل برگزاری مراسم قبل و بعد از هر برنامه، تب‌سنجی و غربالگری افراد دارای علائم بیماری چون سرفه، عطسه در ورودی هیات‌ها، همکاری در نشانه‌گذاری برای تعیین فواصل استقرار عزاداران از جمله اقداماتی است که توسط این اعضا انجام می‌شود.