آیین اختتامیه جشنواره همگفت جوانان آسیب ستیز برگزار می شود

آیین اختتامیه جشنواره همگفت جوانان آسیب ستیز با معرفی برگزیدگان به صورت مجازی به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ آیین اختتامیه جشنواره مجازی همگفت جوانان آسیب ستیز روز چهارشنبه ۲۹ مرداد ماه، به صورت آنلاین و با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ، معاون اجتماعع بهزیستی استان ، نماینده شورای فرهنگی مبارزه با نواد مخدر استان ، مدیر عامل معاون جوانان و دستیار جوان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین برگزار شد.

دکتر حسن آصفی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در آیین اختتامیه این جشنواره اظهار داشت: باتوجه به رسالت هلال احمر در مباحث انساندوستانه و به منظور پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی، با توجه به تعدد اعضای جوانی که در سطح استان وجود دارد معاونت جوانان این جمعیت همیشه فعالیتها و برنامه هایی را به اجرا می گذارد که این جشنواره نیز یکی از این برنامه بود.

وی افزود: جشنواره همگفت جوانان آسیب ستیز که در برخورد با جوانان برگزار شد با مطرح کردن شعار جوان آسیب ستیز علاوه بر تولید محتوا و کار فرهنگی که انجام شد سعی شد به جوانان به گونه ای آگاهی بخشی داده شود که آنها به عنوان سفیران ما برای مبارزه با پدیده خانمانسوز اعتیاد هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در ادامه عنوان کرد: یکی از رسالت های سنگین هلال احمر در جامعه ایجاد دغدغه نسبت به کمک به هم نوعان است و تمام اقدامات و تلاش های جمعیت هلال احمر سعی دارد این موضوع هر چه بهتر منعکس بشود تا مردم بیشتر و بهتر این دغدغه را در خود حس نمایند.

مریم بیدخام مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین نیز در ادامه بیان کرد: نقش جوانان در مبارزه با آسیب های اجتماعی بسیار حائز اهمیت و تاثیرگذار است و اجرای این برنامه ها سبب می شود تا استعدادهای جوانان آشکار شود و با توجه به شرایط جامعه باید تلاش شود تا از ظرفیت های فضای مجازی بیشتر استفاده شود.

نادر میرزایی نیز در ادامه، با بیان اینکه این جشنواره، به موضع جوانان در مقابله با آسیب‌های اجتماعی می پرداخت یادآور شد: آسیب‌های اجتماعی همیشه جوانان را تهدید می‌کند و جوانان با نشان دادن آگاهی، اندیشه، باور و اراده خود برای آغوش کشیدن امنیت، در این جشنواره شرکت کردند.

وی ادامه داد: آثار ارسالی به دبیرخانه و آدرس مجازی جشنواره توسط هیات داوران، از سه جهت نگارش و محتوای جمله، گویش و بیان و نیز جنبه نمایشی مورد ارزیابی قرار گرفت و نفرات برتر انتخاب شدند که در این مراسم اسامی برگزیدگان جشنواره اعلام و از آنها تقدیر به عمل آمد.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین در پایان تبلیغ، القای پیام و جذب هرچه بیشتر مخاطب در مقابله با آسیب‌های اجتماعی را از کارکردهای آثار ارسالی این جشنواره عنوان کرد و گفت: خشونت، اعتیاد، گم شدگی هویت و آسیب‌های دیگر خطراتی برای جوانان هستند و این جشنواره سعی داشت نگرش جوانان در مقابله با این آسیب‌ها را نشان دهد.