مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان خبر داد: انعقاد تفاهم نامه همکاری با اداره کل فنی و حرفه ای استان در حوزه آسیب های اجتماعی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از انعقاد تفاهم نامه همکاری با اداره کل فنی و حرفه ای استان در حوزه آسیب های اجتماعی و کسب و کارهای خرد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ مدیرعامل جمعت هلال احمر استان کرمان با همراهی سرپرست معاونت امور جوانان با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کرمان در خصوص همکاری این دو دستگاه در حوزه آسیب های اجتماعی و کسب و کارهای خرد دیدار و گفتگو کرد.
رضا فلاح در این نشست با اشاره فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص نقش آفرینی همه دستگاه در مقابله با آسیب های اجتماعی افزود: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با توجه به ظرفیت های موجود از نظر ارتباط با قشار حساس جامعه (جوانان) با هدف توانمندسازی و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان با رویکرد اجتماع محور به حوزه آسیب های اجتماعی ورود پیدا کرده است.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه های دوجانبه و سه جانبه جمعیت هلال احمر با ستاد مبارزه با موادمخدر و شورای اجتماعی وزارت کشور افزود: همکاری های بین بخشی دستگاه ها و مشارکت جوامع محلی یکی از سیاست های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی در مبارزه با موضوع آسیب های اجتماعی است.
وی با اشاره به اقدامات موثر و کاربردی جمعیت هلال احمر استان کرمان در خصوص کسب و کارهای خرد خاطرنشان کرد: در این حوزه به آموزش تخصصی نیاز داریم و سازمان فنی و حرفه ای با توجه به ظرفیت های بسیار موثر در زمینه آموزش های کسب و کار، بازوی بسیار مهمی برای جمعیت هلال احمر محسوب می شود.

ورود جدی آموزش های فنی و حرفه ای در حوزه آسیب های اجتماعی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کرمان در این دیدار گفت: آموزش های تخصصی کسب و کارهای خرد از اولویت های اول و مهم سازمان فنی و حرفه ای است.
محمدرضا جهانگیری با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین جمعیت هلال احمر کرمان و اداره کل سازمان فنی و حرفه ای استان افزود: در زمینه ارائه آموزش های تخصصی در حوزه توسعه کسب و کارهای خرد با هدف توانمندسازی جوامع محلی جمعیت هلال احمر را همراهی می کنیم.