قرار مهربانی جوانان عضو جمعیت هلال احمر استان اصفهان در آستانه روز اهدای خون

در آستانه فرارسیدن روز ملی اهدای خون مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با مدیرکل انتقال خون استان اصفهان دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان ؛ در این دیدار که همراه با پخش از طریق لایو اینستاگرام معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان برگزار شد ، علی محمد هاشمی از رسالت نجات بخشی جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان امدادرسان یاد کرد و افزود : از دیرباز تاکنون اهدای خون داوطلبانه در برنامه های اعضا و داوطلبان خیراندیش و نیکوکار هلال احمر بوده و به طور مستمر اقدام به این عمل انساندوستانه کرده اند .
وی با اشاره به تعامل سازنده دو سازمان هلال احمر و انتقال خون گفت : در جامعه ما حوادث و سوانح وجود دارد و این مساله نیاز به مصارف مختلف خون و فرآورده های آنرا بالا برده است و بنابر این تامین سلامت انسان ها از وظایف اساسی هلال حمر است که با ترغیب داوطلبان و اعضا اهداء کننده این امر محقق می شود .
در ادامه این برنامه مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با قدردانی از اقدامات صادقانه جمعیت هلال احمر در طول سال گذشته و سنوات قبل بابت همکاری مستمر در تامین خون موردنیاز مردم اظهار داشت : اهدای خون همواره باعث نجات جان انسان ها در دنیا می شود و یکی از راهکارهای مهم حفظ سلامت انسانها و جلوگیری از مرگ و میر در اثر خونریزی ، اعمال جراحی و برخی بیماری های خونی تامین خون طبیعی است که مایه نجات آنها می شود .
دکتر زینلی به جایگاه ایران در اهدای خون داوطلبانه در بین سایر کشورهای جهان اشاره کرد و افزود : انتقال خون امروزه یک علم جدیدی است که به کمک انسان آمده است و در تلاش است از دستاوردهای علمی دنیا برای توسعه سلامت انسانها بیشتر بهره ببرد .
وی اظهار امیدواری کرد با افزایش مشارکت آحاد جامعه که شرایط خون دهی دارند رتبه کشورمان را در سطح بین المللی بالاتر برده و به نفع نیازمندان به این مایع حیاتی گام های موثرتری برداریم .
مدیرکل انتقال خون استان اصفهان در پایان تاکید کرد دست یاری به سوی همشهریان ، خیرین و داوطلبان نیکوکار دراز می کنیم تا بیش از پیش نگرانی مردم را از کمبود احتمالی خون و فرآورده های آن مرتفع نماییم .
گفتنی است در پایان این دیدار ۲ نفر از اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان که رکورد بیشترین اهدای خون را تاکنون داشتند با اهدای لوح سپاس مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند .

شما هم نظر خود را ارسال کنید