برگزاری آیین تجلیل از زوج های جوان عضو جمعیت هلال احمر کرمانشاه

آیین تجلیل از نمایندگان زوج های جوان عضو معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با حضور مدیرعامل، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در محل سالن جلسات جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛ این مراسم با حضور پنج زوج جوان عضو جمعیت هلال احمر شهرستان کرمانشاه به نمایندگی از زوج های شعب سطح استان در هفته ازدواج برگزار شد.

بر اساس این گزارش، این مراسم با هدف ترویج ازدواج آسان جوانان و تقدیر از اعضای جوانی که در سال ۹۸ و ۹۹ ازدواج کردند، در سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مختار اسدیان معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه ضمن تبریک دهه امامت و ولایت و آرزوی زندگی سرشار از آرامش و عاقبت بخیری برای همه زوج ها افزود: تجلیل از فرهنگ زیبا و ارزشمند ازدواج یکی از کارهای خوب، نیکو و ارزشمند است که در جامعه به هر میزان به این موضوع توجه شود پویایی، بالندگی و شکوفایی جمعیت را در پی خواهد داشت.

مختار اسدیان تصریح کرد: ازدواج فصل جدیدی از زندگی است که همه ما باید دست به دست هم بدهیم و شرایط آسان تری برای جوانان رقم بزنیم.

وی گفت: ازدواج از جمله سفارشات مهم در دین مبین اسلام می باشد به حدی که آن را به عنوان تکمیل کننده دین انسان عنوان کرده اند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حسن آبادی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ضمن تبریک دهه ولایت افزود: بسیار مسرت بخش است که سنت حسنه ازدواج را در پیش گذاشتید و امیدوار هستم که خداوند متعال به برکت همین اعیاد مبارک توفیق بدهد در زندگی برکت و بهره کافی و وافی از ائمه معصوم ببرید و دستورات این بزرگواران را در زندگی ساری و جاری کنید که تنها راه سعادت دنیوی و اخروی بشر حرکت در مسیر خدا، پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن آبادی ضمن اشاره به حدیث شریف “ما بُنِیَ فی الإسلامِ بِناءٌ أحَبَّ إلى اللّه ِ عزّوجلّ ، وأعَزَّ مِنَ التَّزویجِ” (در اسلام هیچ بنایى ساخته نشد که نزد خداوند عز و جل محبوبتر و ارجمندتر از ازدواج باشد) رمز موفقیت همه انسان ها در زندگی مشترک که به سعادت در زندگی دنیوی و اخروی ختم خواهد شد را تقوا، صداقت، اعتماد به هم و ایثار بیان داشت.

در ادامه این مراسم، مدیرعامل جمعیت هلال احمر ضمن تبریک به این زوج ها از بنیان خانواده به عنوان مهمترین اصل در زندگی همه انسان ها یاد کرد و افزود: فطرت آسمانی انسان و وجود انسان باعث میشود که به هرچه می اندیشم به وقوع بپیوندد و ما در زندگی با همه مشکلات پیشرو بایستی با پرورش ضمیر ناخوداگاه که یکی از راه های آن ایمان به خداوند متعال است که ارتقا آن منجر به این میشود که به تمام آرزوهای خود برسد و امکان ندارد آرزویی در هستی باشد که بشری که خلیفه الله است به آن نرسد و یکی از جنبه های ازدواج و اکمل شدن دین بحث نیازی هست که هر کدام زوج و زوجه به همدیگر در ارتقا این مسیر دارند و به مانند پازل مکمل یکدیگرند و با این تکمیلی به ارتقاء انسان و رشد ختم می شود.

معتمدی افزود: با پایین آوردن توقعات از زندگی و بالابردن سعه صدر و در عین حال بزرگ کردن آرزوها به درجات زیادی از خوشبختی میرسیم و این جز با مصرف کردن زندگی به وقوع نمی پیونند و در واقع نبایستی زندگی را انبار کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در پایان ضمن آرزوی خوشبختی و سعادت در زندگی برای همه جوانان و زوج های کل کشور افزود ان شاءالله که بتوانید جامعه ای سالم را با فرزندانی سالم در آینده نزدیک اعتلا ببخشید و به مسائلی که مبتلابه خوشبختی است برسید.

در پایان این مراسم لوح تبریک و هدیه رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به زوج ها تقدیم شد.

 

شما هم نظر خود را ارسال کنید