اعضای کانون دانشجویی هلال احمر قم طرح اهدای خون را اجرا کردند

همزمان با سالروز شهادت امام باقر (ع) و همچنین در آستانه سالروز تاسیس سازمان انتقال خون، اعضای کانون دانشجویی هلال احمر شهرستان قم در اقدامی خدا پسندانه، با اهدا خون سالم به کمک نیازمندان رفتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ اعضای کانون دانشجویی هلال احمر شهرستان قم با حضور در پایگاه سازمان انتقال خون حضور یافتند و خون خود را به نیازمندان هدیه کردند.

بر اساس این گزارش، با توجه به هدف تشکیل سازمان انتقال خون در مرداد سال ۱۳۵۳ شمسی که برای سامان بخشیدن به وضع آشفته خون رسانی و به منظور ترویج فرهنگ اهدا، تهیه و تأمین خون و فرآورده های سالم و مطمئن و رایگان برای رفع نیاز بیماران نیازمند، به خصوص مبتلایان به تالاسمی، هموفیلی و لوسمی به وجود آمد اعضای هلال احمر نیز همچون همیشه، پیش قدم در امور بشردوستانه شده و خون خود را اهدا کردند.

طرح ملی و هماهنگ اهدای خون «قرار مهربانی» به منظور توسعه مشارکت جوانان در فعالیت های عام المنفعه و تحقق اهداف بشردوستانه جمعیت هلال احمر در حمایت از زندگی و سلامت انسان ها و ترویج فرهنگ نوع دوستی و پیشبرد اهداف سازمان انتقال خون برای تامین خون و فرآورده های خونی سالم برنامه ریزی و طی روزهای آتی با حضور شماری اعضای کانون دانشجویی همزمان با سراسر کشور اجرا شد.

 اعضای کانون های دانشجویی هلال احمر همواره در مناسبت های مختلف با حضور در مراکز انتقال خون، با اهدا خون خود حیاتی به دیگران هدیه می کنند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید