کارگاه پیشگیری از بیماری هپاتیت در قم برگزار شد

کارگاه های آموزشی در خصوص بیماری هپاتیت و شناخت راه های مقابله با این بیماری خطرناک با همکاری معاونت درمان و توانبخشی و حضور اعضای کانون های جوانان و دانشجویی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ در این کارگاه آموزشی دکتر بحرانی، معاون درمان و توانبخشی در مورد مبارزه با بیماریها پیرامون برنامه های کشوری و کنترل بیماری هپاتیت آموزش های لازم را ارائه کرد.

وی گفت: بر این اساس و به منظور فرهنگ سازی و آشنایی در خصوص این بیماری اقدامات گسترده ای در سطح شهرستان صورت گرفته است و با یاری خدا میزان ابتلا به این بیماری به حداقل میزان خود رسیده است.

معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان قم افزود: هدف از برگزاری این دوره شناخت اعضای جوان با بیماری هپاتیت و آموزش راههای پیشگیری و درمان آن است.

 وی در خصوص انواع هپاتیت، راه های انتقال، دوره کمون و چگونگی پیشگیری از آنها مطالبی بیان کرد و گفت: پنج نوع هپاتیت E ، D ، C ، B ، A وجود دارد که هپاتیت A ، E مدفوعی دهانی و B ، C و E از طریق خون و ترشحات خونی منتقل می شوند.

یادآور می شود؛ مطالب آموزشی ارائه شده در این کارگاه شامل؛ راههای ورود بیماری، علامت ها بیماری، علائم اختصاصی و عمومی و انواع هپاتیت بود.

شما هم نظر خود را ارسال کنید