کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان‌های برگزار شد

به مناسبت هفته ازدواج کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان؛همزمان با فرا رسیدن سالگرد ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته ازدواج، کارگاه‌های آموزشی مخصوص زوج‌های جوان در شهرستان‌های استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

مریم پاک‌بین معاون امور جوانان استان گفت: ازدواج نخستین سنگ بناى تشکیل‏ خانواده و بالطبع، جامعه و اجتماع است که میزان اندیشه و تدبر در این امر در میزان پیشرفت، انحطاط و صعود یا سقوط جامعه تاثیرگذار است.

وی افزود: اسلام به عنوان مکتبی آسمانى آن را نه تنها کارى محبوب و مقدس دانسته، بلکه جوانان را موکداً بدان توصیه کرده است.

معاون جوانان اظهار داشت: بر این اساس با توجه به اهمیت و جایگاه ازدواج در جامعه و دین مبین اسلام، کارگاههای آموزشی به همت کارشناسان امور جوانان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با دعوت از زوج‌های جوان در شعب تابعه جمعیت برگزار گردید.

برگزاری کارگاههای آموزشی مهارت زندگی تویسرکان

رئیس جمعیت هلال احمر تویسرکان با تاکید براینکه اسلام به ازدواج خیلی اهمیت داده است و انسان ها را بسیار ترغیب به ازدواج می کند. اظهار داشت: پیامبر اسلام در حدیث معروف «النِّکَاحُ سُنَّتِی فَمَنْ رَغِبَ عَنْ سُنَّتِی فَلَیْسَ مِنِّی» می فرمایند ازدواج سنت من است و کسی که از سنت من روی بگرداند از ما نیست.

رضا عزیزی افزود: به همت اعضای کانون جوانان این شهرستان کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی و تقدیر از زوجین هلال احمری با رعایت مقررات و پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

مشاوره قبل از ازدواج در شهرستان همدان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان همدان گفت: اسلام جوانان را بسیار به ازدواج ترغیب کرده و بی‌همسری در روایات ما مورد مذمت شدید قرارگرفته‌است.

جلال نانکلی اظهار داشت: مشاوره قبل از ازدواج یکی از اقداماتی بود که به همت اعضاء کانون طلاب این شهرستان به مناسبت هفته ازدواج برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی ازدواج آسان در شهرستان اسدآباد

محمدرضا اعتصام رئیس جمعیت هلال احمر اسدآباد گفت: در حال حاضر بسیاری از جوانان به دلیل شرایط اولیه ازدواج که این روزها خیلی سخت شده است، مایل به ازدواج و انجام این سنت حسنه نمی‌باشند.

وی افزود: اعضاء کانون جوانان شهرستان کارگاه آموزشی ازدواج آسان را به مناسبت هفته ازدواج جهت ترغیب جوانان به ازدواج برگزار نمودند که این کارگاه مورد استقبال جوانان قرار گرفت.

کارگاه آموزش مهارت‌های زندگی در فامنین

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فامنین ضمن بیان اهمیت و جایگاه ازدواج در جامعه گفت: در اهمیت ازدواج همین بس که پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله فرمودند: «مَنْ تَزَوَّجَ أَحْرَزَ نِصْفَ دِینِهِ؛ هر کس ازدواج کند، نیمی از دین خود را حفاظت کرده‌است.

سجاد پورعرب اظهار داشت: آموزش مهارت‌های زندگی یکی از ضروریات قبل ازدواج است که برگزاری کارگاه در این خصوص می تواند زمینه موفقیت در زندگی‌های مشترک را افزایش دهد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی با موضوع مشاوره قبل از ازدواج بیان کرد: به مناسبت هفته ازدواج کارگاه آموزشی مشاوره قبل از ازدواج به همت اعضاء کانون جوانان این شهرستان برگزار گردید.

برگزاری کارگاه آموزشی ازدواج آسان در جمعیت هلال احمر شهرستان نهاوند

رئیس جمعیت هلال اجمر شهرستان نهاوند گفت: هر چیزی وقتی دارد از وقتش که بگذرد دیگر بی‌معنا می‌شود. ازدواج هم وقت دارد برای اینکه از وقتش نگذرد خانواده‌ها هم باید برخی مسائلی که سنگ جلوی پای جوان می اندازد را مراعات کنند.

وی افزود: همزمان با سالگرد ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) به همت اعضاء کانون جوانان این شهرستان گارگاه آموزشی ازدواج آسان با رعایت مقررات بهداشتی جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در این جمعیت برگزار شد.

آموزش مهارت‌های زندگی در ملایر

رییس جمعیت هلال احمر ملایر گفت: امروزه با صنعتی شدن جامعه، زندگی انسان‌ها دستخوش تغییر و تحول شده است وبا انبوهی از مسائل ومشکلات روبرو شده اند که حل آن‌ها مستلزم کسب مهارت‌های فردی واجتماعی است که در این میان نقش مهارت‌های زندگی از اهمیت زیادی برخوردار است.

حس آبخو افزود: آموزش پدیده ای مادام العمر ومستمر است ومی بایست همیشه خود را برای آموختن راهکارهای مناسب براس سازگاری با ناملایمات زندگی مهیا سازیم.

وی تصریح کرد: کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی یکی از برنامه‌هایی است که به مناسبت هفته ازدواج برای اعضاء کانون جوانان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.