غلامحسین تجلی معاون امور جوانان هلال احمر فارس
یکی از راه های پیشرفت و رسیدن به اهداف هلال احمر تمرکز بر روی جوانان و نسل آینده است، قشری که به عنوان نیروهای فعال و متحرک می توانند نقش موثری در رسیدن اهداف یک سازمان داشته باشند، اکنون که در این ایام مجبور به گذر از برنامه های مشارکتی و حضوری هستیم باید در فعال سازی و بهره گیری از نیروی جوانان در فضای مجازی با هدف فاصله گذاری اجتماعی برنامه ریزی و تلاش کنیم.
با شروع شیوع بیماری کووید ۱۹ اعضای جوانان هلال احمر نیز در کنار نیروهای خدوم دانشگاه علوم پزشکی از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نورزیدند و روزانه شاهد تلاش آنان در فعالیت های مختلف از جمله غربالگری، تولید ماسک و اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی با هدف پیشگیری و مبارزه با این ویروس هستیم.
در طی سه دهه گذشته جمعی از رهبران جمعیت هلال احمر با اجرای برنامه های کاربردی باعث پیشرفت جوانان در عرصه های مختلف شدند و اکنون شاهد نقش پررنگ جوانان در برنامه های راهبردی سازمان هستیم.
حضور جوانان در مسائل راهبردی و مهم سازمان از طریق راه اندازی مجامع کانون های جوانان در زمینه های مختلف فرصتی است تا آنان با عبور از مرزهای قومی و قبیله ای و با ارائه خدمات بشردوستانه تلاش کنند تا الگوی سایر کشور هایی که جمعیت صلیب سرخ و هلال احمر دارند، باشند.
بنده معتقدم “جامعه داوطلبی” و “فضای مجازی و تکنولوژی” ابزارهایی هستند که جوانان می توانند با کمک این ابزارها به اهداف عالی و اصول جمعیت هلال احمر در عرصه های مختلف دست یابند و خوشبختانه برنامه ریزی های سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از طریق ایجاد جشنواره ها و مسابقات مختلف بشردوستانه و عام المنفعه، فرهنگی و امدادی برای جذب و نگهداری اعضای جوانان در این دوران ستودنی است.
هرگاه زمینه فکر و اندیشه جوانان در کشور میسر شود آنان نقش عمده ای در رشد و آبادانی کشور ایفاء‌ خواهند کرد و این مهم در سازمان جوانان نیز از طریق ایجاد مجامع و برنامه های مختلف در فضای مجازی در بین دبیران کانون ها ایجاد شده است.
از نکات دیگری که در امر رهبری توسط نسل جوان باید به آن توجه داشت، این است که انجام فعالیت ها حتی بصورت مجازی با زبان نسل جدید و منطق ویژه این قشر به آنان عرضه شود؛ زیرا هر زمان به نسل جوان نقش زیادی در زمینه های مختلف داده شد، شاهد تحول و تغییر چشمگیر و مثبت در آن جامعه بودیم.