به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کشور، دکتر محمد گل فشان در دیدار با کارکنان اداره دانشجویی و طلاب با بیان اینکه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، پیشانی حرکت در مسیر تحقق اهداف است بیان کرد: هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم هر چند خوشبختانه تحرک و حرکت در امور جوانان استانها در حال مشاهده است.

وی تصریح کرد: در برنامه‌های راهبردی سازمان باید از خرد جمعی جوانان و نظریات آنان در جهت برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری استفاده کرد.

گل فشان در این نشست بیان کرد: پیگیر تخصیص اعتبارات لازم در رشد و پویایی فعالیت‌ها هستم، هر چند با همین بضاعت نیز تلاش‌های بی‌نظیری اتفاق افتاده و قدردان ارزیابی‌ها و جمعبندی‌های صورت گرفته در این حوزه هستیم.

وی عنوان کرد: توجه خاص به برنامه های ابتکاری و خلاقیت جوانان همواره مورد تاکید است و باید در برنامه ها نیز با جوانان مشاوره کرد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: تمرکز زدایی فعالیت ها از مرکز یکی از رویکردهای مهم و اثرگذار در رشد و شکوفایی فعالیت‌هاست و باید به جوانان در حیطه‌های مختلف فرصت داد.

وی گفت: تولید محتوا، یکی از اثربخش‌ترین خدمات است و در این باره در این حوزه اقدامات خوبی صورت گرفته است که، تهیه کتابچه های طرح جامع ملی خدمات بشردوستانه، طرح ملی غمگساران جوان، طرح غربالگری سلامت مقابله با کووید ۱۹ از اقداماتی است که در ماه جاری به سرانجام رسیده است.

گل فشان افزود: در حوزه تولید محتوا می‌توان هم تلاش هایی صورت گرفته است، و از دیگر اقدامات اعلام برگزیدگان مسابقات طرح جامع ملی خدمات بشردوستانه، از جمله جشنواره های هلال آماده، آوای وطن، مهر و ماه، عکس بشردوستی و جشنواره خاطره نویسی بود.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر بیان کرد: همچنین پیگیری مرحله دوم جشنواره گام دوم انقلاب از جمله برنامه‌هایی است که با حضور جوانان دنبال شد و ارزیابی عملکرد استان‌ها در طرح ملی خدمات بشردوستانه، فراخوان جشنواره سخنوری قزوین، پیش بینی اجرای طرح های شوق رویش، اردوهای نشاط و امید، مسابقات ورزشی، رفاقت مهر، کویر نوردی، جنگل نوردی و کوه نوردی از رویدادهای مهم با مشارکت جوانان است.

وی در مورد دیگر اقدامات نیز عنوان کرد: صدور احکام اعضای مجمع کشوری، برنامه‌ریزی انتخابات مجازی مجامع استانی، تدوین دستورالعمل طرح های ابتکاری و نوآورانه اعضا، و برگزاری مجمع کشوری منتخبین مجامع، پیگیری تفاهم نامه ها با دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان فنی و حرفه‌ای، سازمان زندان‌ها، سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری، همچنین طرح تربیت مربی دانشگاه فرهنگیان، در مجموع پیگیری دوره‌های مذکور برای ۴ شاخه روستایی، جوانان، دانشجویی و طلاب از آن جمله است.