برگزاری مسابقه ملی پوپک قصه گو (بازگویی قصه توسط کودکان برای پدربزرگ و مادر بزرگ ها)

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان خیاطیان معاون پیش دستانی و دانش آموزی سازمان جوانان گفت  کتاب ارزشمندترین دارایی بشردر طول تاریخ می­باشد و کتاب کودک، نیروی معجزه‌گری است که آرزوی بزرگِ انسانِ کوچک و توانایی و شجاعت زیستن را در او تشویق  و ترغیب می‌کند. در یک کتاب، کودکان همیشه گرامی و بزرگ داشته می‌شوند و در آن رازی کشف نشده یا موضوعی فراتر از دسترس یافت می شود، اما در این راه نقش بزرگسالان بسیار پررنگ است. آنها می توانند با استفاده از تجربیات و درایت خود کودکان را با فرهنگ کتابخوانی آشنا کنند و با خواندن قصه­ها و داستان­های مناسب، کودکان را با مفاهیم والای انسانیت آشنا نمایند تا در آینده، این کودکان بتوانند دنیایی سرشار از مهربانی، احترام و صلح و دوستی را در زندگی خود تجربه نمایند.

وی افزود در همین راستا سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با توجه به اهداف والای خود در نظر دارد مسابقه­ قصه گویی ­مجازی را به مناسبت ۱۸ تیرماه “روز ملی ادبیات کودک و نوجوان” با عنوان ” پوپک قصه­گو” برگزار نماید تا در این مسابقه کودکان قصه­هایی را که پدر بزرگ یا مادر بزرگ هایشان برای آنها خوانده­اند را با زبان شیرین کودکانه بازگو و والدین کودکان نیز از بازگویی قصه­ها توسط کودکان را تصویربرداری نموده و به  شماره تلفن اعلامی معاونت امور جوانان مرکز استان ارسال نمایند.

خیاطیان بیان داشت پدربزرگ و یا مادربزرگ کودکان می­توانند از ۱۰ قصه پیشنهادی که در سایت سازمان به آدرس RCSY.IR قابل دسترسی می­باشد و یا هر قصه مرتبط با اهداف جمعیت هلال احمر را انتخاب و پس از خواندن قصه برای نوه خود، کودک و نونهال، آن قصه را بازگو نموده و از روند بازگویی قصه به مادر بزرگ و پدربزرگ ها، تصویربرداری شود.

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان درخصوص ارسال تصاویر و فیلم ها گفت مهلت ارسال تصاویر قصه گویی کودکان به شماره تلفن واتساپ مراکز استان ها تا تاریخ ۱۰/۵/۹۹ می باشد و مراکز استان ها نیز پس از داوری، تصاویر منتخب را حداکثر تا تاریخ ۲۰/۵/۹۹ به شماره موبایل واتساپ سازمان جوانان ۰۹۰۲۱۶۸۵۱۷۸ ارسال نمایند.