راه اندازی کسب و کارهای خرد در ۲۰ نقطه روستایی در خراسان جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از ارائه آموزش های توانمند سازی کسب و کارهای خرد در ۲۰ نقطه روستایی از شهرستان های مرزی نهبندان و سربیشه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی؛ محمدرضا رضایی در جلسه افتتاحیه برگزاری کارگاه های آموزشی توانمند سازی کسب و کارهای خرد اظهار کرد: ایجاد کسب درآمد برای ساکنان مناطق محروم، کم برخوردار و ارتقای کیفیت اقتصادی و اجتماعی زندگی و معیشت مردم این مناطق از جمله اهداف برگزاری این کارگاه ها است.

وی با اشاره به اینکه آموزش های مرتبط کارآفرینی و مبانی کسب و کار برای ۲۰۰ نفر از گروه های مشارکت محلی پیش بینی شده است، افزود: این کارگاه ها در ۲۰ نقطه روستایی از دو شهرستان نهبندان و سربیشه برگزار می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح ۲۰ تسهیل گر آموزش دیده اند، افزود: تسهیلگران، اعضای جوان داوطلب بوده که در مناطق هدف به ارائه آموزش می پردازند.

رضایی با بیان اینکه این افراد ۱۱ هزار و ۲۰۰ نفر ساعت دوره آموزشی برای اعضای گروهای مشارکت محلی برگزار خواهند کرد، گفت: این آموزش ها در زمینه مفاهیم تسهیلگری، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و مفاهیم بازار است.

وی با تاکید بر اینکه گروه های مشارکت محلی از بین محلات مناطق حاشیه نشین انتخاب شده اند، گفت: توجه به رشته های صنایع دستی به ویژه دست بافته های داری مد نظر اجرای این طرح است.

فرماندار نهبندان هم در این جلسه با اشاره به نقش حیاتی هلال احمر در رسیدگی به حوادث بیان کرد: دقت و سرعت عمل نیروها باعث نجات جان آسیب دیدگان حوادث شده که بسیار ارزشمند است.

مجید بیکی با اشاره به طرح توانمند سازی کسب و کار خرد هلال احمر بیان کرد: نهبندان در زمینه صنایع دستی دارای ظرفیت های بالقوه ای بوده که می تواند در راستای اجرای طرح به کارگیری شود.