رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر: جوانان داوطلب در خدمات انسان‌دوستانه، افزایش تاب‌آوری و حمایت روانی گام‌های موثری برداشتند

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: جوانان داوطلب در خدمات انسان‌دوستانه و افزایش تاب‌آوری و حمایت روانی گام‌های موثری برداشتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، دکتر محمد گل فشان با تشریح خدمات و فعالیت‌های جوانان در پیشگیری از ابتلا به کرونا بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و به منظور پیشگیری و مقابله با این ویروس، اقدامات جامعی با عنوان طرح ملی خدمات بشردوستانه در سه ماه نخست سال ۹۹ به نتیجه رسید.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: جوانان داوطلب در خدمات انسان‌دوستانه در افزایش تاب‌آوری و حمایت روانی گام‌های موثری برداشتند.

وی گفت: ۷ هزار و ۷۲۳ نفر از جوانان در قالب تیم سحر و سحاب سازمان جوانان در طرح های حمایت های روانی خانواده جانباختگان، بیماران و عموم مردم شرکت داشتند، که در مجموع بهره برداران این طرح بیش از شامل ۳ میلیون نفر بود.

گل فشان با ارائه گزارشی از اطلاعات گیرندگان خدمات و دریافت کنندگان اقلام بهداشتی و ضد عفونی توزیعی در اپیدمی بیماری کووید ۱۹ عنوان کرد: در طرح هاتفان امید بیش از ۳۲ هزار خانوار تحت پوشش قرار گرفتند.

وی با تاکید به اهمیت توجه عموم مردم از نظر اخلاقی و شرعی بر رعایت پروتکل های بهداشتی و بویژه زدن ماسک در اجتماع برای پیشگیری از افزایش ابتلای هموطنان به بیماری کرونا، اظهار داشت: در دلجویی از خانواده متوفیان و مدافعان سلامت در سراسر کشور بیش از ۲۸ هزار تن از جونان مشارکت کردند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: همچنین خدمات بهداشتی ارائه شده همچون گندزدایی و ضدعفونی توسط جوانان از دیگر فعالیت های جوانان در این ایام به شمار می رفت.

وی افزود: در حوزه آموزش و سایر خدمات اطلاع رسانی، جمع کل دریافت کنندگان خدمات بیش از یک میلیون و ۲۸۶ هزار خانوار است.

گل فشان در خصوص اقلام بهداشتی توزیع شده بیان کرد: در این طرح ماسک و دستکش و  ژل ضد عفونی و سایر اقلام توزیع شد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر پیرامون گزارش تجمیعی طرح ملی خدمات بشردوستانه در فضای مجازی و غیرحضوری توضیح داد: این فعالیت‌ها در ۳۲ استان کشور انجام شده و این آموزش ها در قالب، طرح های اینفوگراف، موشن گراف، پوستر، حمایت از سالمندان، کلیپ، پویش، جشنواره، تشکیل اتاق فکر و برنامه ریزی و اجرا شده است.

وی افزود: سازمان جوانان از نیمه اسفند سال ۹۸ تا نیمه اردیبهشت سال جاری، در بخش پویش های ملی با عنوان لبخند با خانواده و هلال آماده، اقدام به فرهنگ سازی در راستای محیط درو از استرس و تکریم اعضای فعال در کمک به کاهش و ابتلا به کرونا در فضای مجازی کرد که، ۲۴۵ هزار و ۹۲۹ نفر در آن مشارکت داشتند.

گل فشان خاطرنشان کرد: در بخش جشنواره ها فرهنگی با عنوان جشنواره های بشردوستی، دنیای رنگی من، خاطره نویسی، آوای وطن و مهرگویان نیز ۱۰ هزار و ۶۵۷ نفر شرکت کرده اند.

وی تصریح کرد: همچنین در طرح قرار مهربانی که تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت اجرایی شد، ۷۴۲۱ واحد اهدای خون توسط جوانان هلال احمری به ثبت رسید.