معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:

آموزش قریب به ۱۰ هزار نفر در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی از آموزش 9 هزار و 800 نفر در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی توسط 70 تسهیلگر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی؛ فائزه موهبتی با اشاره به اینکه امروزه آسیب های اجتماعی در هر قشر و سنی پدیدار شده است، بیان کرد: اقدامات موثری از سوی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی صورت گرفته است که با توجه به شرایط کنونی جامعه، این روند باید استمرار داشته باشد.
وی افزود: ۹ هزار و ۸۰۰ نفر در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی توسط ۷۰ نفر از تسهیلگران جوان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی آموزش دیدند.

وی با اشاره به اینکه طیف وسیعی از جامعه به مصرف مواد صنعتی گرایش یافته اند، خاطرنشان کرد: مدارس، دانشگاه، خوابگاه، محلات و روستاها نیز از مخاطبان کارگاه های آموزشی با هدف پیشگیری از گرایش نوجوانان و جوانان به مصرف موادمخدر است.

موهبتی تصریح کرد: برپایی ایستگاه های سلامت با شعار نه به اعتیاد و اجرای برنامه های ورزشی برای ۵ هزار و ۳۰۰ نفر از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی است.
وی افزود: توزیع پمفلت، سی دی آموزشی، تشکیل حلقه انسانی و حمل پلاکارد آموزشی نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری ۱۱ کارگاه آموزشی با هدف مقابله با اعتیاد و مواد مخدر در هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: انتشار پوستر و موشن گرافی با موضوع آشنایی با انواع مواد مخدر و اجرای برنامه های ورزشی از دیگر برنامه های قابل اجرا در هفته جاری است.