رئیس سازمان جوانان هلال احمر؛ روحیه جوان باوری در استان ها با اهتمام به فرهنگ سازی فعالیت های بشردوستانه تقویت می شود

نشست هم اندیشی رئیس سازمان جوانان هلال احمر و مدیر عامل با کارکنان ستادی، دبیران مجامع و مسئولان جوانان استان تهران به میزبانی هلال احمر شهریار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛ رئیس سازمان جوانان هلال احمر در نشست هم اندیشی با دبیران مجامع و مسئولین جوانان تهران گفت: تقویت کانون های جوانان و باور به استعدادها و ابتکارات در کانون های جوانان و دانشجویی، با توجه به شرایط و امکانات موجود در استان تهران، مورد توجه است و انتظار می رود شاهد نقش آفرینی جوانان باشیم.

محمد گل فشان با اشاره به اینکه فعالیت های بشردوستانه ابتدای کار در این سازمان است گفت: موضوعات مختلفی در حوزه های جوانان وجود دارد یکی از مهمترین آنها تقویت روحیه جوان باوری در استان ها با اهتمام به امر فرهنگ سازی فعالیت های بشردوستانه است.

وی در هم اندیشی با مسئولان جوانان و مجامع دبیران استان مهمترین رویکردها و برنامه های سازمانی را مطرح و اظهار کرد: آموزش همگانی بین جوانان، انتشار برنامه های سازمان جوانان در شبکه شاد در حوزه دانش آموزی، همچنین تاکید بر انعکاس فعالیتهای کانون ها بصورت شناسنامه دار در شبکه های مجازی و ایجاد تفاهم نامه با سازمان داوطلبان و مشارکت اعضای دو سازمان در برنامه های مشترک از جمله اقدامات در حال اجرای سازمان است.

گل فشان همچنین به برنامه های آتی و کنونی جوانان اشاره کرد و گفت: ایجاد کانال ارتباطی دو طرفه با سازمان امداد و استفاده از پتانسیل و ظرفیتهای دو سازمان از قبیل دوره های توان افزایی و اردویی، توانمندسازی و استعدادیابی در بین جوانان، راه اندازی سایت ثبت طرح برای اعضای سازمان و کانون ها از جمله اقداماتی است که در راستای ایجاد انگیزه بین اعضا در حال اجرا است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران نیز درخصوص ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه ای گفت: استان تهران از امکانات و نیروهای خوبی برخوردار است، وجود ۱۶ شهرستان با جمعیتی چشمگیر که دارای شعب ویژه ای می باشد، که فقط شهر تهران دارای ۲۲ منطقه فعال است.

شاهین فتحی افزود: خطرپذیری استان تهران در حوادث و آمادگی هایی که باید ایجاد شود و با فراهم کردن بستر لازم جوانان بتوانند در حوادث مشارکت کنند. لذا انتظار می رود از ظرفیت جوانان استان در تحقق اهداف عالیه جمعیت استفاده کرد.

در ادامه این نشست دبیر مجمع استان و دبیران شعب، اقدام به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در راستای پیشبرد اهداف سازمانی کردند.