از ساخت کلیپ با موضوع پیشگیری از اعتیاد در فضای مجازی تا برپایی نمایشگاه عکس در همدان

معاون جوانان استان گفت: همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر برنامه‌های متنوع در شهرستان‌های استان با شعار ((یاریگرهم‌باشیم)) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان، مریم پاک‌بین اظهار داشت: جشنواره ایده‌های بشر‌دوستی در زمینه پیشگیری از اعتیاد به همت اعضاء مجمع استانی کانون‌های چهارگانه برگزار شد.

وی افزود: در این جشنواره از علاقمندان خواسته شده که ایده‌های بشردوستی خود را در زمینه پیشگیری از اعتیاد از طریق فضای مجازی به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

معاون جوانان استان گفت: همواره در امر مبارزه با مواد مخدر پیشگیری وآموزش خصوصاً از سن نوجوانی بسیار مهمتر از درمان است.

قدردانی از پلیس مبارزه با مواد مخدر در همدان

آقای نانکلی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان همدان گفت: در هفته مبارزه با مواد مخدر به همت اعضا کانون‌های دانشجویی و جوانان کلیپ‌های آموزشی با موضوعات مهارت نه گفتن و نه به اعتیاد تهیه و جهت استفاده در فضای مجازی در دسترس اعضا قرار گرفت.

وی افزود: تهیه پوستر‌های آموزشی با مضامین و شعارهای هشدار‌دهنده در زمینه اعتیاد، برگزاری مسابقه در زمینه‌های پادکست، شعر، عکس با محوریت نه به اعتیاد، تقدیر از پلیس مبارزه با مواد مخدر، برپایی نمایشگاه کتاب با عنوان سوء‌مصرف مواد مخدر ازمهمترین برنامه‌های این شهرستان بوده است.

تهیه کلیپ‌های آموزشی در فضای مجازی شهرستان فامنین

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فامنین بیان کرد: هزینه‌های بالای درمان معتادین در کمپ‌های ترک اعتیاد به همراه ریسک بالای بازگشت این افراد به استفاده مجدد از مواد مخدر حاکی از آن است که پیشگیری بسیار بهتر از درمان است.

پورعرب تصریح کرد: با توجه به گسترش بیماری کرونا و ضرورت اطلاع‌رسانی در زمینه پیشگیری از اعتیاد، اعضاء جوان این شهرستان اقدام به ساخت کلیپ‌های آموزشی در این زمینه وگسترش آن درفضای مجازی کردند.

برپایی نمایشگاه عکس با موضوع اعتیاد در شهرستان رزن

علیرضا صالحی امیر رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان رزن گفت: معضل اعتیاد در کشور و اثرات مخرب ناشی از آن، موضوع مهمی می‌باشد، که امیدواریم به یاری خداوند و به همت مسئولین و مردم این معضل به طور کامل در کشور ریشه‌کن شود.

وی افزود: کانون‌ جوانان این جمعیت با برگزاری کارگاه پیشگیری از اعتیاد و برپایی نمایشگاه عکس با موضوع اعتیاد در هفته مبارزه با مواد مخدر سهم کوچکی در این زمینه داشته است.

توزیع بروشور در حوزه‌های آزمون مدارس کبودرآهنگ

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کبودرآهنگ از برگزاری برنامه‌های متنوعی در سطح شهرستان همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر خبر داد و اظهار داشت: با هماهنگی‌های بعمل‌آمده با آموزش و پرورش بروشور آموزشی در زمینه پیشگیری از اعتیاد در بین دانش‌آموزان پایه دوازدهم این شهرستان توزیع شد.

طهماسبی افزود: برگزاری کارگاه پیشگیری از اعتیاد، تهیه پوسترهای آموزشی و انعکاس درفضای مجازی جهت آگاه‌سازی عموم مردم دیگر برنامه‌های جمعیت در این هفته بوده‌است.

برپایی ایستگاه پیشگیری از اعتیاد در ملایر

حسن آبخو، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ملایر از برگزاری نمایشگاه عکس با موضوع اعتیاد به همت اعضاء کانون جوانان این شهرستان خبر داد.

وی اظهار داشت: درج نکات آموزشی پیشگیری از اعتیاد در فضای مجازی، تقدیر از اعضای فعال مشارکت‌کننده در طرح مبارزه با مواد مخدر و برپایی ایستگاه پیشگیری از اعتیاد از دیگر برنامه‌هایی است که در کارنامه کاری امور جوانان این شهرستان ثبت شده‌است.

برپایی کارگاه پیشگیری از اعتیاد در بهار

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهار از اعتیاد به عنوان بلای خانمانسوز نام برد و گفت: متاسفانه معضل اعتیاد نا‌خواسته گریبانگیر جوانان این مرز بوم شده‌است. که حل این مشکل نیازمند تلاش همگانی ملت و دولت است.

حمزه اظهار داشت: برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از مواد مخدر و برپایی نمایشگاه عکس از جمله مهمترین فعالیت‌های حوزه جوانان این شهرستان است.

قدردانی از پرسنل شورای مبارزه با مواد مخدر در نهاوند

علی کیانی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نهاوند اظهار کرد: همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر اعضا کانون جوانان این شهرستان در کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد شرکت کردند.

وی افزود: تهیه کلیپ‌های آموزشی و پوستر و انتشار آن در فضای مجازی و تقدیر از پرسنل شورای مبارزه با مواد مخدر از دیگر فعالیت‌های بود که به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر به همت اعضاء جوان این شهرستان برگزار شد.

ساخت فیلم کوتاه پیشگیری از اعتیاد در تویسرکان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تویسرکان همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر گفت: با توجه به گسترش فضای مجازی در بین نوجوانان و جوانان اطلاع‌‌رسانی و آموزش از این طریق، یکی از راهکار‌های موثر در امرپیشگیری از اعتیاد می‌باشد.

عزیزی اظهار داشت: در این راستا اعضاء جوان این شهرستان اقدام به ساخت فیلم کوتاه آموزشی وکلیپ‌های آموزشی در زمینه پیشگیری از اعتیاد وگسترش آن در فضای مجازی کردند.

وی افزود: برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توزیع بروشور در بین آحاد جامعه را از دیگر برنامه‌های این هفته بیان کرد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید