بسته خبری/ فعالیتهای اعضای جوانان استان بوشهر به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ بمناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر کانون های جوانان به اطلاع رسانی پرداختند.

فضاسازی محیطی در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر

آمنه غریبی تصریح کرد: یکی از آسیب های اجتماعی که در همه جوامع بسیار مخرب می باشد مواد مخدر و افراد مبتلا به آن هستند.

وی گفت: یکی از راه های مقابله در همه موارد آگاه سازی است چراکه افراد با مشاهده تبعات و پیامد های ناشی از ابتلا به این مشکل بیشتر مراقب دام های این آسیب خواهند بود.

غریبی افزود: کانون های جوانان همزمان با روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اقدام به فضا سازی در جهت افزایش سطح آگاهی جوانان در این حوزه کردند.

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد

معاون امور جوانان از برپایی کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد خبر داد. آمنه غریبی تصریح کرد: با توجه به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و حساسیت این موضوع در سنین جوان و نوجوان، یکی از مجموعه فعالیت های هدفمند کانون ها در آشنایی جوانان با آسیب های اجتماعی و آگاه سازی آنان از خطرات پیرامون آن ها می باشد.

وی گفت: جوانان و حتی نوجوانان بیشترین آسیب پذیری در حوزه مواد مخدر دارند و شاید یکی از دلایل آن عدم آگاهی و شناخت صحیح آنان از عواقب گاها جبران ناپذیر اعتیاد می باشد.

وی افزود: کانون های جوانان با توجه به اهمیت اشاره به آسیب های اجتماعی ویژه جوانان و گروه های هدف اقدام به برگزاری کارگاه آموزش در فضای مجازی کردند.

غریبی خاطرنشان کرد: باید به این اصل نگاه ویژه ایی داشت که پیشگیری بهتر از درمان است چه بسا یکی از راه های پیشگیرانه در حوزه اعتیاد ایجاد فضا های آموزشی و آگاه سازی سنین پرخطر می باشد.

به گفته آمنه غریبی با توجه به شرایط فعلی در استان و شیوع بیماری کرونا آموزش های این معاونت بصورت مجازی و با استفاده از پیام رسان های داخلی صورت می گیرد.

نمایشگاه تصویری مبارزه با مواد مخدر

 معاون امور جوانان با بیان این خبر تصریح کرد: شعب سراسر استان به مناسبت ۵ تیر ماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونا اقدام به برپایی نمایشگاهی تحت این عنوان کردند.

آمنه غریبی افزود: سالانه جوانان و نوجوانان بسیاری به دلیل عدم آگاهی و قرار گرفتن در مسیر اشتباه به اعتیاد مواد مخدر دچار می شود.

وی گفت: برپایی نمایشگاه با توجه به نمایش تصاویر مربوط به آسیب زنندگی این مورد و همچنین پیامد های ناشی از مصرف مواد مخدر میتواند سهم بسزایی در آگاه سازی و حساس سازی جوانان و نوجوانان به همراه داشته باشد.

برپایی نمایشگاه فعالیت های حوزه جوانان در خصوص پیشگیری از اعتیاد

جوانان استان بوشهر در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر به معرفی برنامه های این سازمان در راستای مبارزه با مواد مخدر پرداختند.

آمنه غریبی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر تصریح کرد : جوانان هلال احمر اقدام به برپایی نمایشگاه فعالیت های این سازمان در راستای مبارزه با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی پرداختند.

تشکیل زنجیره انسانی نه به اعتیاد

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ جوانان هلال احمر در روز جهانی مبارزه با اعتیاد زنجیره انسانی نه به اعتیاد تشکیل دادند.

جوانان این سازمان در سراسر استان با حفظ تمامی پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در راستای آگاه سازی عمومی درخصوص مبارزه با اعتیاد اقدام به تشکیل زنجیره انسانی کردند.

آمنه غریبی تصریح کرد: گاهی آموزش ها و پیشگیری ها که بصورت آموزش ها و رفتار های بصری صورت میگیرد تاثیر گذاری بسیار بالایی دارد.

وی گفت: یکی از عمده فعالیت های کانون ها در روز جهانی مبارزه با اعتیاد تشکیل زنجیره های انسانی با همه طیف مردم در اعلام شعار ملی نه به اعتیاد است.

غریبی افزود: می بایست جامعه ای خواهان تغییر و از بین رفتن حداکثری آسیب های اجتماعی باشد تا نتیجه آن مطلوب شود و چه بسا طرح های بسیار مهمی در کشور در راستای مبارزه با آسیب های اجتماعی من جمله اعتیاد صورت می گیرد که نتایج مطلوبی را به دنبال داشته است.

کمپین نه به اعتیاد

اعضا کانون های هلال احمر به کمپین نه به اعتیاد پیوستند. داوطلبین و مردم در حمایت از مبارزه با اعتیاد با امضا میثاق نامه این طرح به پویش سراسری نه به اعتیاد پیوستند.

آمنه غریبی تصریح کرد: فرهنگ سازی در ایجاد راهکارهای پیشگیرانه نقش بسزایی دارد، همانگونه که مستحضر هستید سازمان جوانان هلال احمر نیز چند سالی است که در حوزه آسیب های اجتماعی با ایجاد جشنواره ها، طرح، پویش و … حضور موثری در این میدان از خود داشته است.

وی گفت: پویش سراسری نه به اعتیاد اعتباری است بر پیوستن همه مردم و داوطلبین برای کاهش آسیب های اجتماعی از جمله بلای خانمان سوز اعتیاد که این اقدام از سوی کانون ها با حفظ دستورات و پروتکل های بهداشتی صورت پذیرفته است.

شما هم نظر خود را ارسال کنید