نخستین نشست هم اندیشی معاونان جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز

معاونان سابق امور جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز با معاون جوانان جدید این جمعیت دیدار کردند. 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ محمد باقر خلفی در مراسمی که به دعوت  سید حسین بهنامیان، معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز برای نخستین بار تشکیل شده بود، گفت: تبادل افکار و تجربه اندوخته شده رمز موفقیت و توسعه یک نهاد است.
وی خطاب به معاونهای جوانان سابق جمعیت هلال احمر استان البرز بیان کرد: بهره مندی از تجربیات مدیران سابق و برجسته معاونت جوانان سرمایه بزرگی برای پیشرفت این معاونت است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز با بیان اینکه استان البرز بخاطر همجواری با استان تهران مهاجرپذیر است، اظهار کرد: باتوجه به حضور هموطنان از شهرهای مختلف در استان البرز و تفاوت زیاد مذهب، فرهنگ و غیره در بین شهروندان این استان فعالیت در حوزه جوانان را بسیار سخت کرده است.
وی ادامه داد: سالهای اخیر با توجه به تاسیس موسسههای مردم نهاد، میزان جذب جوانان در هلال احمر کاهش پیدا کرد.
وی افزود: ساماندهی و نگهداشت اعضای جذب شده به مهارت و برنامه های متنوع و جذاب برگزار شده توسط مسئولان وابسته است.
به گفته این مقام مسئول، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا الهی در این مراسم تصریح کرد: برای بها دادن به فرهنگ باید ابتدا هر فرد فرهنگسازی را از خودش شروع کند تا جامعه پیشرفت کند.
سید حسین بهنامیان، معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز که به عنوان میزبان در این نشست حضور داشت، بیان کرد: باتوجه به بیانیه گام دوم که رهبر انقلاب بر حضور جوانان در برنامه¬های فرهنگی تاکید کردند، به همفکری و کسب تجربه از معاونان گذشته نیاز است.
وی ادامه داد: فعالیتها باید از فرد محوری به داوطب محوری تبدیل شود تا این معاونت پویاتر شود.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز با اشاره به اینکه استراتژی هر ده سال طراحی و ارائه میشود، خاطرنشان کرد: استراتژی ۲۰۲۰ به استفاده از جوانان به عنوان رهبران و مدیران آینده تاکید دارد که اعضای جوانان هلال احمر در کانونها مدیریت و رهبری را تمرین میکند.
وی اضافه کرد: از جوانان در آموزش ها استفاده شود و جوانان به عنوان داوطلب باشند که اعضای هلال احمر بر این اساس و بدون چشمداشت در یک حادثه سریع و به موقع عمل میکنند.
بهنامیان تصریح کرد: فرهیختگان هلال احمر که معاونان جوانان و فرزانگان که اعضای مجامع و فعال این جمعیت هستند، برای ارتقا برنامههای فرهنگی موثر هستند.
وی با اشاره به اینکه از زمان استان شدن البرز تاکنون ۹ فرد به عنوان معاون جوانان در استان البرز منصوب شدند، اظهار کرد: در این نشست کوروش چولکی، مرجان امینی،مطلبی، حمیدرضا لطفالهی، محمدرضا پویافر، محمدرضا کلالی، مهناز قائمپناه، محمدباقر خلفی و سید حسین بهنامیان  که به ترتیب از سال ۸۸ تا کنون معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز بودند، حضور داشتند.
گفتنی است، در این نشست معاونان جوانان بعد از معرفی خود تجربهها و نقاط قوت و ضعف جمعیت هلال احمر را در زمان معاونتشان، بیان کردند.
لازم به ذکر است، این نشست بصورت فصلی در معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز برگزار خواهد شد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید