برگزاری دوره آموزشی روانشناسی محیط کار در جمعیت هلال احمر گیلان

دوره آموزشی روانشناسی محیط کار به منظور ارتقای سلامت روانی کارکنان، ایجاد ارتباط مطلوب و موثر بین آنان و ارباب رجوع و پیشگیری از اعتیاد، آگاه سازی درباره مصرف مواد و پیامدهای مصرف آن، فراهم نمودن امکان دسترسی به خدمات حمایت از درمان اعتیاد برای کارکنان، مدیران و خانواده هایشان در جمعیت هلال احمر استان گیلان برگزار شد.

به گزارش رو ابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان بر اساس تفاهم نامه بین سازمان بهزیستی و جمعیت هلال احمر طرح کارمند یاری به منظور  ارتقای  سلامت روانی کارکنان، ایجاد ارتباط مطلوب و موثر بین آنان و ارباب رجوع و پیشگیری از اعتیاد، آگاه سازی درباره مصرف مواد و پیامدهای مصرف آن، فراهم نمودن امکان دسترسی به خدمات حمایت از درمان اعتیاد، برای کارکنان، مدیران و خانواده های آنها اجرا می شود .

در این دوره آموزشی مباحث آموزشی شناخت آسیب های روانی محیط کار، راههای ارتباط موثر و شناخت آسیب های اعتیاد ارائه شد.

در این دوره آموزشی که همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر اجرایی شد؛ مهندس باقری دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان و دکتر نحوی نژاد مدیر کل بهزیستی استان گیلان  نیز حضور داشتند.

شرکای اجتماعی بدنه اصلی بهزیستی و هلال احمر

دکترنحوی نژاد گفت : جمعیت هلال احمر و بهزیستی محدود به کارکنان نبوده، داوطلبان و جوانان در جمعیت هلال احمر و کارشناسان در مراکز غیردولتی در کنار بهزیستی  می باشند که به عنوان مخاطبان و بدنه، این دو نهاد را در ماموریت های سازمانی یاری می کنند.

وی با توجه به افزایش آسیب های اجتماعی در جوامع بیان داشت: همیشه پیشگیری آسانتر از درمان است و ما باید بعنوان سازمان هایی که اهداف مشترکی دارند زمینه لازم را جهت ارتقای آموزش مخاطبان که بیشتر جوانان و نوجوانان بوده و کارکنان فراهم نماییم تا در جهت کاهش آسیب تلاش کنیم.

در ادامه مهندس باقری دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان نیز گفت: اعتیاد امروزه به عنوان یک معضل بزرگ خانواده ها را  گرفتار کرده و روند توسعه جوانع را به چالش کشدیه است.

وی با اشاره به اینکه ۴۵ درصد زندانیان  به صورت مستقیم و ۲۵ درصد به صورت غیر مستیقم با معضل اعتیاد گرفتار هستند گفت : تمامی آسیب های اجتماعی مانند طلاق، کودک آزاری، جرایم مالی ناشی از  مصرف مواد می باشد.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان گفت: اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر از برنامه های اصلی این ستاد است که از طریق تعامل با سازمانهای درگیر تلاش می کند با استفاده از تمامی ظرفیت ها ی جامعه و همه اقشار در راستای کاهش این آسیب قدم بردارد.

کاهش آسیب اجتماعی نیازمند مشارکت همه اقشار

سیاوش غلامی مدیر عامل جمعیت هلال احمر نیز با ابراز خرسندی از اجرای این طرح ملی در جمعیت هلال احمر استان عنوان کرد: هلال احمر به عنوان بزرگترین جمعیت مردم نهاد در حساس ترین لحظات و بحران ها در کنار مردم خواهد بود و لازمه رضایت اجتماعی صبوری، کنترل هیجانات لحظه ایی و پرهیز از سایر رفتارهای تنش زا می باشد که این آموزش ها میتواند بسیار موثر قرار گیرد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید