برگزاری کارگاه پیشگیری از اعتیاد به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در استان زنجان

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر کارگاه پیشگیری از اعتیاد در شعب جمعیت هلال احمر استان زنجان برگزار شد.

به گزارش معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان؛ فاطمه جمشیدی گفت: این کارگاه یک روزه با هدف آشنایی جوانان با آسیب های اجتماعی و فرهنگی اعتیاد و پیشگیری از قرار گرفتن نسل جوان در مسیر اعتیاد و مواد مخدر برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: در این گارگاه آموزشی مباحثی آموزشی در زمینه پیشگیری از اعتیاد و راه های مقابله با این آسیب اجتماعی و آشنایی جوانان با نسبت به مواد روانگردان، افیونی، توهم زاها، مخدرها و داروهای غیرمجاز مطرح شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان تصریح کرد: اعتیاد یک بیماری اجتماعی است که عوارض جسمی و روانی دارد و تا زمانی که به علل گرایش بیمار توجه نشود درمان جسمی و روانی فقط برای مدتی نتیجه بخش خواهد بود و فرد معتاد دوباره گرفتار مواد اعتیاد آور می شود.

جمشیدی با بیان اینکه آگاهی بخشی به جامعه بخصوص نسل جوان در زمینه مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی امری ضروری است افزود: برگزاری چنین کارگاه های آموزشی برای آگاهی بخشی به مردم و جوانان برای مقابله با اعتیاد از مهمترین گام های موثر در راستای پیشگیری از اعتیاد در جامعه است.

وی بیان داشت: علاوه برکارگاه آموزشی جوانان هلال احمر با ساخت پوستر های مجازی وپیام های تاثیرگذار، تهیه فیلم های کوتاه آموزشی در فضای مجازی و با در دردست داشتن تابلوهای حاوی پیام های آگاه سازی در جهت اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه نمایشگاه مجازی راه اندازی کردند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید