برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری و درمان اعتیاد ،مهارتهای زندگی و ایدز ویژه اعضای هلال احمر شهرستان یزد

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد گفت : سلسله کارگاه های آموزشی پیشگیری از اعتیاد به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با حضوراعضای دختر جمعیت هلال احمر شهرستان یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ وهاب نخل بند یزدی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد اظهار داشت : کارگاه آموزشی پیشگیری  و درمان اعتیاد ، مهارتهای زندگی و ایدز با هدف آگاهی بخشی و افزایش سطح اطلاعات، با حضور ۲۰ نفر از اعضای دختر جمعیت هلال احمر شهرستان یزد بمدت یک روز برگزار شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد با بیان اینکه این کارگاه بمناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر برگزار شد ، گفت : در این کارگاه موضوعاتی از قبیل آشنایی با انواع مواد و اثرات آن ها، باورهای شایع و اشتباه در مورد اعتیاد و مواد مخدر، شناسایی جوانان در معرض خطر و نحوه ارجاع و مداخله و آموزش تفکر نقادانه مطرح شد.

نخل بند یزدی اضافه کرد: ارتقا اطلاعات اعضا در خصوص شناخت مخدرهای مختلف صنعتی و جدید، آشنایی با مخاطرات فردی، خانوادگی و اجتماعی اعتیاد از دیگر مباحث این کارگاه یک روزه بود.

وی درادامه بیان داشت : یکی از مسائلی را که جوانان و نوجوانان باید در زندگی با آن آشنا شوند مهارت ارتباط موثر ،مهارت نه گفتن، مهارت مقابله با هیجان و استرس و.. می باشد که هلال احمر مطابق با تفاهم نامه منعقده با ستاد مبارزه با مواد مخدر یکی از پیشگامان در زمینه اطلاع رسانی به جوانان و نوجوانان در خصوص بلای خانمان سوزاعتیاد است.