جوانان کرمانشاه، مبارزان در امر پیشگیری از اعتیاد

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از برگزاری کارگاه آموزشی یک روزه پیشگیری از اعتیاد به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در محل بوستان توحید شهرستان هرسین خبر داد.

به گزارش رابط خبری معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛ مختار اسدیان معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه ضمن بیان خبر فوق افزود: آگاهی بخشی به جامعه بخصوص نسل جوان در زمینه مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی امری ضروری است و این آگاهی بخشی به مردم و جوانان برای مقابله با اعتیاد مهمترین گام در راستای پیشگیری از اعتیاد در جامعه است و از طرفی با توجه به این موضوع که اعتیاد هیچ حد و مرز مشخصی ندارد امروزه می طلبد همه دستگاه ها با همکاری هم در راستای پیشگیری از این معضل خانمان سوز تلاش کنند.

اسدیان با اشاره به برگزاری کارگاه یک روزه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و اهمیت آگاهی نسل جوان برای مقابله موفق با آسیب های اجتماعی افزود: در این کارگاه آموزشی که با مشارکت اعضای کانون های چهارگانه جمعیت هلال احمر شهرستان هرسین و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، مباحث آموزشی در زمینه پیشگیری از اعتیاد و راه های مقابله با این آسیب اجتماعی مطرح شد.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین هدف از برگزاری این قبیل کارگاه هاى آموزشى، ارتقای آگاهی جوانان از آثار و عوارض سوء مصرف انواع مواد مخدر، رفتارهای پرخطر و پیامدهای منفی جسمانی و روانی آن به منظور پیشگیری از آسیب‌های روانی _ اجتماعی در محیط جامعه است.

اسدیان تصریح کرد: خیلی از نوجوانان و جوانان به دلیل عدم آشنایی با گونه های مختلف مواد مخدر، اثرات و مضرات آن، فریب افراد سودجو و معتاد را خورده و ضربه بدی به خود، خانواده و جامعه خود وارد می کنند.

این کارگاه آموزشى در محل بوستان توحید شهرستان هرسین، با آموزش چهره به چهره به مراجعین در خصوص مواد مخدر، برپایى نمایشگاه آشنایى با انواع مواد مخدر، آثار سوء و پیامدها و مضرات مصرف آن در جهت کاهش آسیب هاى اجتماعى و مسابقه اجرا شد.

 

شما هم نظر خود را ارسال کنید