دیدار دکتر گل فشان رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با دکتر رستم وندی معاون وزیر و رییس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور درخصوص همکاری های مشترک در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی

 به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان در این جلسه دکتر گل فشان ضمن تقدیر از حمایت های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور از اقدامات سازمان جوانان در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی گفت سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با بهره گیری از ظرفیت ۴٠٠ شعبه در سطح کشور یکی از بهترین سازمانهایی است که به صورت شبکه ای فعالیت می کند و می تواند در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی عملکرد خوبی داشته باشد. وی گفت یکی از اقدامات خوب و مشترکی که سازمان جوانان با سازمان سازمان امور اجتماعی انجام داده است طرح بومینو به منظور ترویج فرهنگ کارآفرینی و رفع معضلات بیکاری در بین جوانان و آشنایی با کسب و کار بود که انتظار می رود این اقدام با مساعدت سازمان امور اجتماعی ادامه یابد. وی تصریح کرد در دوره های کارآفرینی به جوانان قدرت ایده پردازی در کسب و کار داده می شود و آنها توانمند می گردند تا انتخاب درستی را داشته باشند. دکتر گل فشان افزود یکی از راه های کاهش آسیب های اجتماعی افزایش نشاط اجتماعی است که سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با برگزاری اردوهای مختلف تفریحی، آموزشی و گردشگری با انجام فعالیت های مختلف فرهنگی در این راستا، اقدامات خوبی را انجام داده است.

دکتر رستم وندی نیز در این جلسه بیان داشت سازمان امور اجتماعی وزارت کشور به اقدامات صورت پذیرفته و کارهای جمعیت هلال احمر اعتقاد کامل داشته و معتقدیم کارهای شبکه ای اثر بخشی بهتری در جامعه خواهد داشت. دستگاه ها و سازمان هایی به مانند جمعیت هلال احمر که از اعتماد بالای مردمی برخوردار بوده و سابقه و قدمت طولانی دارند می توانند با توانمندی های داخلی خود، اقدامات مدنظر سازمان امور اجتماعی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی را به بهترین شکل انجام داده و نقش موثری در جامعه ایفا نمایند. وی همچنین گفت همین که سازمان جوانان بتواند جوانان را در مناطق محروم و آسیب پذیر شناسایی و جذب خود نماید و آنها را با انجام برنامه های مختلف، از معضلات اجتماعی دور نماید، بهترین عملکرد خواهد بود. اعضای آموزش دیده سازمان جوانان می توانند به عنوان یک لیدر در سطح کشور عمل کنند و موجب گسترش آموزش ها و در نتیجه کاهش آسیب ها شوند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید