یکی از اهداف جمعیت هلال احمر استفاده از توان و ظرفیت جوانان و همچنین بهره مندی از مدیریت و حضور آنان در تصمیم گیری هاست.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان دکتر گل فشان درخصوص اهمیت حضور جوانان در انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر یک نهاد داوطلب محور است که جوانان نیز در تصمیم گیری ها و عملکرد آن نقش اساسی ایفا می کنند و مجامع هلال احمر بستری مهم و فرصتی برای ایفای نقش تصمیم ساز اعضاء و جوانان در جمعیت هلال احمر محسوب می شود. رشد و تعالی هر جامعه بیش از هر چیز به مشارکت فعال و وفاق اجتماعی موثر جوانان وابسته است، از این رو نگرش و خط مشی برنامه ریزان جامعه باید معطوف به افزایش نقش مشارکت جوانان به عنوان یکی از مهم ترین و با ارزش ترین سرمایه های غنی، مورد توجه قرار گیرد.
وی بیان داشت اولین انتخاب در گام دوم انقلاب شاید به نوعی نقطه عطف در مراحل پیشرفت و توسعه کشور نیز باشد زیرا شرایط برای ورود به عرصه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری کشور برای جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب بسیار مهیا شده است و از این رو جمعیت هلال احمر نیز با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط رهبر معظم انقلاب، فضا را برای ورود جوانان به عرصه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری کشور مهیا نموده است.
دکتر گل فشان افزود مقام معظم رهبری «روحیه جوانی، احساس هویت اثرگذار، انگیزه‌های ایمانی و آرمانی» را مایه امید به آینده خواندند از این رو جوانان مؤمن و انقلابی باید وارد میدان مطالبه دائم و هوشیارانه آرمانها و کمک به تحقق اهداف انقلاب شوند.
رییس سازمان جوانان بیان داشت اعضای جوانان بدون هیچ گونه چشمداشتی در روز های سخت و بحرانی همیار و همراه هلال احمر هستند و همچنین سازمان جوانان هلال احمر ایران به عنوان منبع عظیمی از سرمایه های انسانی جمعیت هلال احمر می باشد که می تواند زمینه ساز شکوفایی جوانان در ابعاد مختلف باشد و پرورش نیروهای جوان، آموزش و ایجاد فرصت برای تجربه فعالیت اجرایی و مدیریتی، موجب اعتلای هر بیشتر کشور گردد.
دکتر گل فشان گفت یکی از بارزترین مشخصه های هلال احمر مردمی بودن آن است و برگزاری انتخابات در آن که مبتنی بر شایسته سالاری است با حضور همین مردم صورت می پذیرد که نماد بارز مشارکت مردم در این سازمان خوشنام می باشد.
ایشان در پایان ضمن دعوت از همه اعضا در انتخابات روز جمعه افزود بی شک روز جمعه ۲۳ خرداد ماه سال جاری نیز پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر با حضور حداکثری همه اعضا ، داوطلبان، امدادگران و به ویژه همه جوانان برگزار خواهد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید