رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر:

مهربانی راز ماندگاری اعضای جوان در جمعیت هلال احمر است

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان دکتر محمد گلفشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در نشست صمیمی با کارکنان و اعضای جوان جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: مهربانی راز ماندگاری اعضای جوان در جمعیت هلال احمر و نعمت بزرگی است که در تمامی اعضای جوان جمعیت هلال احمر وجود دارد که با عشق آن را به دیگران هدیه می کنند.

رئیس سازمان جوانان درجمع دبیران کانون های جوانان جمعیت هلال احمر استان گیلان با تاکید بر اینکه جوانان سرمایه های اجتماعی کشور هستند تصریح کرد: سازمان جوانان بستری سالم است که یک جوان در بدو ورود در این مکان رشد یافته و بعنوان  یک سرمایه اجتماعی ارزشمند  ضمن دریافت آموزه های لازم بشردوستی و امدادی می تواند این توانمندی ها را به دیگران منتقل کند.

دکتر گلفشان ضمن تشویق جوانان به ارائه نظر و مشارکت در تصمیم گیری های سازمان افزود: اعضای جوان که از سنین کودکی و نوجوانی در کانون های مختلف سازمان جذب شده و به صورت مستمر ضمن دریافت آموزشها، در طرح های اجتماعی و فرهنگی هلال احمر مشارکت دارند؛ می توانند بهتر از هر کسی نقاط ضعف و قوت سازمان را شناخته و در تصمیم گیری های اصولی و درست با ارائه نظر و طرح های خلاقانه این نهاد را در پیشبرد اهداف بشردوستانه یاری کنند.

رئیس سازمان جوانان با تاکید بر این نکته که تفاهم نامه ها و دستورالعمل هایی که باعث نهادینه کردن فعالیتهای بشردوستی و آموزشی در تمامی سنین می شود باید به صورت مستمر ادامه داشته باشد؛ تصریح کرد: به زودی تمامی تفاهم نامه ها با سازمان هایی مانند آموزش و پرورش و وزارت بهداشت به صورت ۵ ساله منعقد می شود تا با برنامه ریزی درست و بسترسازی مناسب آموزشهای لازم امدادی و انساندوستانه، جمعیت هلال احمر از طرح دادرس فراتر رفته و وارد مقاطع دبستان تا متوسطه دوم  شود.

در ادامه دبیر مجمع دانشجویی کشور، و دبیران کانونهای منتخب سراسر استان با بیان نظر و پیشنهادهای خود در فضایی دوستانه  خواستار برگزاری دوره های تربیت مربی از بین دبیران کانونها، واگذاری مسئولیت بیشتر به مجامع، سازماندهی و استمرار آموزشهایی از قبیل بومینو و معرفی حرفه های مختلف در دوره های  کارافرینی، استعداد یابی، ایجاد بستر آموزشی در دبستان با توجه به اشتیاق دانش آموزان برای یادگیری و نهادینه کردن مباحث امدادی و بشردوستی در سنین کودکی که ذهن فرد بسیار مستعد دریافت آموزش است، ایجاد فضای مجازی سازماندهی شده برای آموزشهای یکپارچه کشوری برای اعضاء و رسیدگی بیشتر و تخصیص اعتبارات مالی و تجهیزات به کانونها شدند.

دکتر گلفشان ضمن استقبال از نظر و پیشنهاد تمامی اعضا گفت: تمامی نظرات به صورت مدون گردآوری و ضمن بررسی نقاط ضعف و قوت توسط کارشناسان مجرب، نظراتی که در چارچوب سازمانی و موثر باشند، در دستورالعمل ها و بخش نامه ها به استانها ابلاغ خواهد شد.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان گیلان در این نشست گفت: جمعیت هلال احمر استان با بیش از ۲۷ هزار عضو جوان نیازمند بستری مناسب جهت سازماندهی و توانمند سازی اعضای علاقه مند می باشد.
امید عظیمیان ضمن خیرمقدم به دکتر گلفشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جهت حضور صمیمانه و گفتگوی دوستانه با اعضای سراسر شعب استان گفت: جوانان علاقه فراونی به فعالیت در هلال احمر دارند و به صورت داوطلبانه در تمامی طرح ها و اردوها شرکت می کنند و ما بعنوان متولیان این امر باید بتوانیم در راستای جهت دهی فعالیت آنان به سمت اهداف بشردوستی گام برداریم.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین چهری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان، دکتر منصوری معاون دانشجویی سازمان جوانان، مهندس قیامجو معاون پشتیبانی سازمان جوانان نیز حضور داشتند.

 

  

شما هم نظر خود را ارسال کنید