بسته خبری// ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان در کانون های جوانان کرمان

سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان از مشارکت اعضای جوانان در اجرای برنامه های بشردوستانه، عام المنفعه، فرهنگی و معنوی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ ابراهیم بابایی با اشاره به حضور اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان در برنامه های های بشردوستانه، عام المنفعه، فرهنگی و معنوی بیان کرد: جوانان کرمانی در ماه مبارک رمضان در پویش های مختلف ” غمگساران جوان”، “دست یار” و ” کمک مومنانه” شرکت کردند.

توزیع ۱۶۰۰ ماسک و بسته های بهداشتی و غذایی در کهنوج

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کهنوج بیان کرد: اعضای جوانان هلال احمر در ایام ماه مبارک رمضان با تولید یک هزار و ۵۰۰ عدد ماسک، آن ها را در بین نمازگزاران نمازجمعه، شرکت کنندگان مراسم شب های قدر در مساجد، پایانه مسافربری و ناوگان حمل و نقل درون شهری توزیع کردند.

محمود درویشی افزود: اعضای جوانان هلال احمر کهنوج در بسته بندی و توزیع یکصد بسته بهداشتی و غذایی واحد امور داوطلبان را در اجرای طرح همای رحمت و کمک مومنانه همراهی کردند.

وی خاطرنشان کرد: به مناسبت سالروز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر اعضای جوانان در گلزار شهدای کهنوج حضور یافتند و با غبارروبی، عطرافشانی و قرائت فاتحه با آرمان های شهدا تجدید پیمان بستند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کهنوج در پایان تصریح کرد:۱۲۰ نفر از اعضای فعال کانون های جوانان، دانشجویی، دانش آموزی، روستایی، داوطلبان و امدادگرانی که در طرح غربالگری ویروس کرونا و تولید ماسک با جمعیت هلال احمر همکاری کردند، تجلیل شدند.

از اجرای طرح همای رحمت تا غباروبی گلزار شهداء در فهرج

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فهرج با اشاره به اجرای طرح ملی همای رحمت و پویش کمک مومنانه در ماه مبارک رمضان گفت: ۲۷۰ بسته غذایی و ست بهداشتی در بین خانواده‌ های زندانیان و بی‌ سرپرست در بخش مرکزی و بخش نگین کویر فهرج توسط اعضای جوانان توزیع شده است.

غلامرضا دهقانی در ادامه با اشاره به اجرای طرح سفره‌ های مهربانی افزود: امسال با توجه به شرایط موجود و شیوع بیماری کووید ۱۹ اعضای جوانان با رعایت اصول بهداشتی یک هزار غذای گرم تهیه و در بین خانواده‌ های نیازمند توزیع کردند.

وی خاطرنشان کرد: به مناسبت سالروز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر اعضای جوانان این جمعیت با غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدای گمنام با آرمان‌ های شهدا نیز تجدید بیعت کردند.

از توزیع ۳۱۷ بسته معیشتی تا تقدیر از حافظان سلامت در رفسنجان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان؛ ۳۱۷ بسته معیشتی و بهداشتی با همکاری اعضای جوانان خانه های هلال صفائیه، جوادیه فلاح و کشکوئیه در بین خانواده های نیازمند و آسیب دیده از بیماری کووید ۱۹ توزیع شد.

حسن امینی رنجبر با اشاره به ارزش ریالی اقلام توزیع شده به مبلغ ۹۷ میلیون تومان خاطرنشان کرد: با همکاری و مشارکت خیرین ۲۴۰ بسته مواد غذایی توسط خانه هلال صفائیه، ۴۷ بسته توسط خانه هلال جوادیه فلاح و ۳۰ بسته هم توسط خانه هلال کشکوئیه در بین خانوارهای نیازمند توزیع شده است.

وی با اشاره به شعار روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر با عنوان “تقدیر از حافظان سلامت” گفت: به همین مناسبت اعضای جوانان این جمیعت از پرستار خط مقدم ویروس کرونا در بخش ICU   در بیمارستان علی ابن ابی طالب تجلیل کردند.

وی افزود: علی رمضان زاده یکی از امدادگران و اعضای جوانان با سابقه ۸ سال فعالیت در جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان است که هم اکنون به عنوان پرستار در بخش ICU بیمارستان علی ابن ابی طالب خدمت می کند.

وی با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداء گفت: اعضای جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان در سالروز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر با حضور در گلزار شهدای عباس آباد قبور مطهر شهدا را غبارروبی و عطر افشانی  کردند.

 

از توزیع ۵۳۵ بسته معیشتی تا تجلیل از فعالان طرح ملی خدمات بشر دوستانه در راین

مسئول دفتر نمایندگی هلال احمر راین بیان کرد: با همکاری اعضای جوانان هلال احمر راین و مشارکت خیرین، طرح ملی همای رحمت و پویش کمک مومنانه با توزیع ۵۳۵ بسته معیشتی به خانواده های نیازمند و آسیب دیده از بحران شیوع ویروس کرونا اجرا شد.

وی با اشاره به ارزش ریالی اقلام توزیع شده به مبلغ ۲۸ میلیون تومان خاطرنشان کرد: طرح کمک مومنانه به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حمایت از اقشار کم درآمد و آسیب دیده متاثر از بحران کرونا، دفتر نمایندگی هلال احمر راین نیز در این امر خدا پسندانه با کمک خیرین و داوطلبان مشارکت کرده است.

کامبیز محمدی افزود: به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر از اعضای جوانانی که در طرح ملی “خدمات بشر دوستانه” با هلال احمر راین همکاری داشتند، تجلیل به عمل آمد.

وی اظهار کرد: اعضای جوانان، امدادگران و داوطلب هلال احمر راین نیز به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر قبور مطهر شهداء را غبارروبی و عطرافشانی کردند.

محمدی با اشاره به این که این مراسم با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اعضا در محل گلزار شهدای راین صورت گرفته است، تصریح کرد: زنده نگه داشتن یاد شهداء و پاسداشت رشادت ها و ایثارگری آنان، وظیفه اخلاقی است که آحاد مردم علی الخصوص جوانان جامعه باید به آن پایبند باشند.

از برگزاری مراسم تجلیل از حافظان سلامت تا توزیع ۶۰۰ خوارک غذای گرم در کرمان

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان با اشاره به اهمیت ترویج کمک و خدمت رسانی به نیازمندان افزود: با همکاری اعضای جوانان و مشارکت خیرین ۶۰۰ خوراک غذای گرم در شب های قدر با رعایت پروتکل های بهداشتی در مناطق حاشیه شهر کرمان توزیع شد.

وی با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح ملی غمگساران جوان افزود: به مناسبت سالروز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر جمعی از اعضای جوانان این جمعیت با حضور در بیمارستان افضلی پور با اهدای گل از زحمات کادر درمانی و بهداشتی این مرکز تشکرو قدردانی کردند.

 

تجلیل از حافظان سلامت در شهرستان بردسیر

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان بردسیر ضمن گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر با عنوان ” تقدیر از حافظان سلامت” بیان کرد: اعضای جوانان هلال احمر بردسیر با حضور در بیمارستان قائم (عج) و اهدای شاخه گل از خدمات ارزشمند کادر درمان، تقدیر و تشکر کردند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت و جایگاه والای شهیدان و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه افزود: جمعی از اعضای جوانان این جمعیت با حضور در گلزار شهدای بردسیر با ذکر فاتحه با مقام والای شهدا تجدید پیمان بستند.

از توزیع بسته های غذایی تا تجلیل از امدادگر مدافع سلامت

مسئول دفتر نمایندگی هلال احمر ماهان با اشاره به اجرای پویش کمک مومنانه بیان کرد: به مناسبت ماه مبارک رمضان ۳۰۰ بسته غذایی به ارزش ریالی ۲۰ میلیون تومان توسط اعضای جوانان هلال احمر ماهان در بین خانواده های نیازمند توزیع شد.

علیرضا معین الدینی افزود: به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر از زحمات امدادگر این شهر که در حال حاضر به عنوان پرستار در  بخش عفونی بیماران کووید ۱۹ در بیمارستان پیامبر اعظم کرمان در حال خدمت رسانی است، در قالب طرح ملی غمگساران جوان تجلیل شد.