برگزاری طرح غمگساران جوان توسط جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه

طرح غمگساران جوان (ختم قرآن کریم، سخنرانی و مرثیه خوانی) با هدف همدلی و تسلای خاطر خانواده های شهدای کادر درمان و درگذشتگان متاثر از ویروس کرونا با حضور آیت الله علماء نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در محل بیت امام جمعه و همزمان در فضای مجازی اجرا شد.

به گزارش رابط خبری معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛ مراسم مجازی گرامیداشت درگذشتگان ناشی از ویروس کرونا تحت عنوان غمگساران جوان توسط اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان در محل دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه برگزار شد.

حضرت آیت الله علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه نیز در این مراسم ضمن تقدیر از مدافعان سلامت استان بیان داشت: جمعیت هلال احمر در پیشگیری از ویروس کرونا بسیار موفق عمل نموده و حضور این عزیزان که به مانند همیشه که در مشکلات و گرفتاری ها در صف اول هستند بی نظیر است و به سهم خود از مردم شریف استان نیز که در پویش همدلی همکاری بسیار خوبی داشتند تقدیر و تشکر می کنیم.

آیت الله علماء حضور همه اقشار، ارگان ها، نهاد ها، دولت، ملت و در راس همه آن ها مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در امر مقابله با این ویروس منحوس کم نظیر و یا بی نظیر در دنیا برشمرد.

در خصوص اجرای این برنامه مختار اسدیان معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت ابعاد بازیابی روحی و روانی بازماندگان این عزیزان گفت: طرح ملی غمگساران جوان در فضای مجازی باعث ایجاد روحیه همدلی بین عموم مردم بویژه کسانی که در این ایام عزیزان خود را از دست داده اند می شود.

وی اهداف اجرای این طرح را اظهار همدردی، پیشگیری از انزوای بازماندگان متوفیان ناشی از ویروس کرونا، ایجاد فضای معنوی در ماه مبارک رمضان و استفاده از ظرفیت فضای مجازی در عمل به وظایف بشردوستانه اعلام کرد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه بیان کرد: جوانان جمعیت هلال احمر در این راستا با راه اندازی صفحات و گروه ها در شبکه های اجتماعی به ختم قرآن کریم، مرثیه خوانی و نذر صلوات برای شادی ارواح متوفیان کرونا می پردازند.

اسدیان در پایان با بیان اینکه تکریم و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای سلامت از دیگر اهداف این طرح به شمار می رود، افزود: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه نیز همزمان با اجرای این طرح، پیام تسلیت و ابراز همدردی خود را با خانواده های متوفیان کرونا به صورت مجازی اعلام نمودند.

ضمنا در این مراسم مدیرعامل، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان، معاونین و جمعی از اعضا جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه حضور داشتند.

این مراسم با مداحی و مرثیه سرایی مداحان اهل بیت به پایان رسید.

 

شما هم نظر خود را ارسال کنید