شرکت اعضای جوانان و امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان یزد در مراسم احیای شب قدر

مراسم همخوانی قرآن کریم ، سخنرانی و مداحی در ایام شهادت حضرت علی ( ع ) وآیین‌ معنوی احیای لیالی پرفیض قدر با حضور اعضا جوانان و داوطلبان هلال احمر شهرستان یزد در نماز خانه جمعیت هلال احمر با رعایت فاصله گیری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ وهاب نخلبند یزدی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد اظهار داشت : مراسم همخوانی قرآن کریم ، سخنرانی و مداحی در ایام شهادت حضرت علی ( ع ) وآیین‌ معنوی احیای لیالی پرفیض قدر با حضور اعضا جوانان و داوطلبان هلال احمر شهرستان یزد در نماز خانه جمعیت هلال احمر با رعایت فاصله گیری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی و سخنرانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.

حجت الاسلام شعشعی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان  در این مراسم به ابعاد شخصیتی مولای متقیان و فضایل شب های قدر پرداخت و با اشاره به نزول قرآن در شب قدر گفت: شب قدر ،شب تقدیر و تعیین سرنوشت است و عظمتی که خداوند متعال در باطن آن قرار داده با هیچ شب و روز دیگری قابل مقایسه نیست.

حجت الاسلام شعشعی با بیان این که شب های قدر بدون امامت و ولایت هیچ گونه کاربردی ندارد خاطرنشان کرد: اهمیت شب قدر و پاس داشتن آن، فهم ولایت حضرت علی (ع) و درک شب قدر را در معنایی مترادف هم میباشد و از این‌رو تمسک و توسل به ولایت علی (ع) برای درک شب قدر امری لازم و ملزوم بوده و به همین دلیل ولایت باید در زندگی ما بدرخشد.

شایان ذکر است  شرکت کنندگان در این آیین‌ معنوی، به شب زنده داری، انجام اعمال شب قدر، قرائت قرآن کریم و ادعیه وارده ، برنامه قرآن به سر، سخنرانی، سوگواری و روضه خوانی در عزای حضرت امیرالمومنین امام علی (ع)، و توبه و استغفار و طلب رحمت و آمرزش از خدای متعال پرداختند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید