به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، دکتر محمد گل فشان گفت: با توجه به کاهش ذخایر خونی و به منظور حفظ بانک خونی کشور، سازمان جوانان همچون سنوات گذشته پویش قرار مهربانی را با شعار “اهدای خون، هدیه ای برای نجات انسان ها” تا پایان خردادماه سال جاری در سراسر کشور اجرا می شود.

وی افزود: طرح ملی و هماهنگ اهدای خون «قرار مهربانی» به منظور توسعه مشارکت جوانان در فعالیت های عام المنفعه و تحقق اهداف بشردوستانه جمعیت هلال احمر در حمایت از زندگی و سلامت انسان ها و ترویج فرهنگ نوعدوستی و پیشبرد اهداف سازمان انتقال خون برای تامین خون و فرآورده های خونی سالم برنامه ریزی و طی روزهای آتی با حضور گرم اعضای جوان و نیکوکار سازمان جوانان در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع و خطر انتقال ویروس کرونا در اجتماعات، حضور مردم برای اهدای خون به مراتب کمتر شده و این امر موجب کمبود ذخایر خونی شده  است.

گل فشان بیان کرد: در این راستا سازمان جوانان هلال احمر و با توجه به اهداف خود برای تلاش در جهت تامین سلامت انسانها، اهدای خون را به عنوان بخشی از خدمات بشردوستانه با بهره ‌گیری از ظرفیت شبکه ‌ای در سطح ملی به ویژه در مواقع بروز بحران‌ های ملی و منطقه ‌ای در دستورکار قرار داده است.

گفتنی است، در این طرح ۸۴۵۰ نفر از کارکنان و اعضای نیکوکار سازمان جوانان تا ۲۰ اردیبهشت ماه در راستای ترویج فرهنگ نوعدوستی، احترام به ارزش های انسانی، تسکین آلام بشری و حمایت از زندگی و سلامت انسانها مشارکت کردند.