- سازمان جوانان جمعیت هلال احمر - http://rcsy.ir -

اجرای طرح حمایت از بیماران سرطانی و خاص در راستای  پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا

توزیع بسته های معیشتی در بین نیازمندان

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ بسته های بهداشتی و غذایی در بین نیازمندان توزیع شد. همزمان با مراسمات ویژه ماه مبارک رمضان، بسته های غذایی و بهداشتی در بین نیازمندان شهرستان های این استان توزیع شد.

آمنه غریبی تصریح کرد: این اقلام غذایی برای حمایت از خانواده های کم بضاعت و آسیب دیده و بویژه متاثرین در این شرایط تهیه شده است.

وی گفت: شیوع ویروس کرونا روند برخی کسب ها و معیشت اقشار مختلف از جمله افراد کم بضاعت و کمتر برخوردار را بیشتر دچار آسیب کرده است، که از این رو جوانان هلال احمر در استان بوشهر با تهیه بسته های غذایی و بهداشتی در صدد رفع نیازهای اولیه آن ها بوده و این حرکت عام المنفعه و خیرخواهانه را انجام داده اند.

غریبی اضافه کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان فعالیت های بسیاری در راستای حمایت از محرومین و مستضعفین و اقشار آسیب دیده صورت گرفته است.

تماس های مشاوره ای ویژه خانواده های درگیر ویروس کرونا

 

خانواده های درگیر ویروس کرونا از تلفن های آموزشی و مشاوره ای بهره مند می شوند. به همت مراکز امور جوانان و مشاورین همکار این جمعیت، آموزش های تلفنی ویژه خانواده در حال انجام است.

آمنه غریبی افزود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و انتقال سریع آن،  یکی از مهم ترین موارد در مقابله با انتقال اینگونه اپیدمی و ویروس ها در خصوص چرخه انتقال آن آموزش هدفمند و مناسب در طبقات حساس از جمله خانواده درگیر این ویروس می باشد.

وی گفت: در این طرح خانواده ها می آموزند که چگونه خود را در زمان برخورد با مبتلایان محفوظ و از این ویروس مصون داشته همچنین چگونگی رفتار ها از لحاظ روحی با بیماران را نیز می آموزند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از راهکار های قطع چرخه انتقال ویروس رعایت پروتکل ها آگاهی و افزایش سطح دانش مردم می باشد