اجرای طرح حمایت از بیماران سرطانی و خاص در راستای  پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا
از توزیع بسته های معیشتی در بین نیازمندان تا تماس های مشاوره ای ویژه خانواده های درگیر ویروس کرونا

توزیع بسته های معیشتی در بین نیازمندان

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ بسته های بهداشتی و غذایی در بین نیازمندان توزیع شد. همزمان با مراسمات ویژه ماه مبارک رمضان، بسته های غذایی و بهداشتی در بین نیازمندان شهرستان های این استان توزیع شد.

آمنه غریبی تصریح کرد: این اقلام غذایی برای حمایت از خانواده های کم بضاعت و آسیب دیده و بویژه متاثرین در این شرایط تهیه شده است.

وی گفت: شیوع ویروس کرونا روند برخی کسب ها و معیشت اقشار مختلف از جمله افراد کم بضاعت و کمتر برخوردار را بیشتر دچار آسیب کرده است، که از این رو جوانان هلال احمر در استان بوشهر با تهیه بسته های غذایی و بهداشتی در صدد رفع نیازهای اولیه آن ها بوده و این حرکت عام المنفعه و خیرخواهانه را انجام داده اند.

غریبی اضافه کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان فعالیت های بسیاری در راستای حمایت از محرومین و مستضعفین و اقشار آسیب دیده صورت گرفته است.

تماس های مشاوره ای ویژه خانواده های درگیر ویروس کرونا

 

خانواده های درگیر ویروس کرونا از تلفن های آموزشی و مشاوره ای بهره مند می شوند. به همت مراکز امور جوانان و مشاورین همکار این جمعیت، آموزش های تلفنی ویژه خانواده در حال انجام است.

آمنه غریبی افزود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و انتقال سریع آن،  یکی از مهم ترین موارد در مقابله با انتقال اینگونه اپیدمی و ویروس ها در خصوص چرخه انتقال آن آموزش هدفمند و مناسب در طبقات حساس از جمله خانواده درگیر این ویروس می باشد.

وی گفت: در این طرح خانواده ها می آموزند که چگونه خود را در زمان برخورد با مبتلایان محفوظ و از این ویروس مصون داشته همچنین چگونگی رفتار ها از لحاظ روحی با بیماران را نیز می آموزند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از راهکار های قطع چرخه انتقال ویروس رعایت پروتکل ها آگاهی و افزایش سطح دانش مردم می باشد