برنامه های سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر اعلام شد

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: با توجه به فرارسيدن روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، از سوی سازمان جوانان برنامه های متنوعی در راستای معرفی خدمات اين سازمان در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، دکتر محمد گل فشان با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته در خصوص برنامه های هفته هلال احمر اظهار کرد: به مناسبت روز جهانی روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، طرح‌های متعددی در سراسر کشور اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: اقداماتی نظیر دیدار و دلجویی از خانواده متوفیان کوید ۱۹و دیدار و تجلیل از خانواده شهدای مدافع سلامت در قالب طرح ملی غمگساران جوان که با هدف حمایت روانی در راستای پیشگیری از انزوا و تنهایی بستگان درجه یک متوفیان اجرایی می شود.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی در اجرای این طرح ها گفت: این برنامه به صورت مجازی و از طریق اطلاع رسانی و تهیه محتوای آموزشی برای تسکین بازماندگان، برگزاری غیر حضوری مراسمات متوفیان از طریق فضای مجازی، ارسال بنر تسلیت و در صورت امکان با رعایت اصول بهداشتی با حضور در منزل بازماندگان انجام می شود.

گل فشان تصریح کرد: کاشت نهال به یاد متوفیان و احداث بوستان جاودانگی، حضور در مراکز درمانی و تقدیر از کادر درمانی از دیگر بخش های یان برنامه به شمار می رود.

وی یادآور شد: همچنین اهدای خون در قالب طرح قرار مهربانی با شعار “اهدای خون، هدیه ای برای نجات انسان ها و قدردانی از جوانان فعالی که در طرح غربالگری سلامت، توزیع اقلام بهداشتی، ضدعفونی مشارکت داشتند، از دیگر برنامه های این ایام به است.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: رونمایی از اپلیکیشن پیمان (آموزش الکترونیک اعضا) و ثبت توافق نامه سازمان جوانان با معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت از دیگر برنامه های این هفته است.

شما هم نظر خود را ارسال کنید