به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، دکتر محمد گل فشان با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته در خصوص برنامه های هفته هلال احمر اظهار کرد: به مناسبت روز جهانی روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، طرح‌های متعددی در سراسر کشور اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: اقداماتی نظیر دیدار و دلجویی از خانواده متوفیان کوید ۱۹و دیدار و تجلیل از خانواده شهدای مدافع سلامت در قالب طرح ملی غمگساران جوان که با هدف حمایت روانی در راستای پیشگیری از انزوا و تنهایی بستگان درجه یک متوفیان اجرایی می شود.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی در اجرای این طرح ها گفت: این برنامه به صورت مجازی و از طریق اطلاع رسانی و تهیه محتوای آموزشی برای تسکین بازماندگان، برگزاری غیر حضوری مراسمات متوفیان از طریق فضای مجازی، ارسال بنر تسلیت و در صورت امکان با رعایت اصول بهداشتی با حضور در منزل بازماندگان انجام می شود.

گل فشان تصریح کرد: کاشت نهال به یاد متوفیان و احداث بوستان جاودانگی، حضور در مراکز درمانی و تقدیر از کادر درمانی از دیگر بخش های یان برنامه به شمار می رود.

وی یادآور شد: همچنین اهدای خون در قالب طرح قرار مهربانی با شعار “اهدای خون، هدیه ای برای نجات انسان ها و قدردانی از جوانان فعالی که در طرح غربالگری سلامت، توزیع اقلام بهداشتی، ضدعفونی مشارکت داشتند، از دیگر برنامه های این ایام به است.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: رونمایی از اپلیکیشن پیمان (آموزش الکترونیک اعضا) و ثبت توافق نامه سازمان جوانان با معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت از دیگر برنامه های این هفته است.