مصاف جوانان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با ویروس کرونا

معاون امور جوانان هلال احمر خراسان‌جنوبی از طرح‌ها و پویش‌های مختلف در راستای مصاف جوانان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با کرونا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی فائزه موهبتی در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام شده توسط جوانان هلال احمر خراسان‌جنوبی از زمان شیوع کرونا اظهارکرد: برخی از این طرح‌ها در قالب طرح ملی خدمات بشر دوستانه انجام گرفته است.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه طرح ملی خدمات بشر دوستانه از ۲۵ اسفندماه شروع و تا ۱۵ اردیبهشت ادامه داشت، اظهارکرد: این طرح در هشت محور اعم پویش ملی لبخند با خانواده، پویش ملی هلال آماده و جشنواره فیلم و عکس و جشنواره خاطره‌نویسی، جشنواره نقاشی، طرح ملی آوای وطن و قصه‌گویی تلفنی برگزار شد.
وی با اشاره مشارکت  بیش از ۷هزار و ۷۰۰نفر در پویش های «لبخند با خانواده» و «هلال  آماده»  بیان‌کرد: این پویش ها با هدف ایجاد انگیزه، امید و نشاط، در بستر فضای مجازی از عموم مردم دعوت شد تا در این پویش ها شرکت کنند.
وی بیان‌کرد: در راستای ایجاد یک جامعه شاد و امیدوار اعضای جوان جمعیت هلال احمر در «پویش هلال آماده» عکسی از فعالیت های خود در راستای مبارزه با کرونا در فضای مجازی منتشر کرده و همچنین مردم را به  «پویش لبخند با خانواده» با ارسال یک عکس همراه با لبخند به ایجاد انگیزه و امیدواری در این روزها دعوت شدند که بیش از ۷هزار و ۷۰۰نفر در این پویش ها مشارکت داشتند.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به طرح غمگساران جوان و شرایط متفاوت تدفین قربانیان بیماری کوید۱۹  گفت: در این طرح اعضای تیم سحر(سامانه حمایت های روانی) در راستای آرامش بخشی به خانواده این متوفیان با آنان گفت‌وگو و اقدام به تسلی خاطر افراد مصیبت دیده می‌کنند.
موهبتی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۰ خانواده متوفی ناشی از کرونا تحت حمایت روانی جوانان هلال احمر خراسان جنوبی قرار گرفتند، اظهارکرد: همچنین به یاد متوفیان ناشی از کرونا اعضای جوانان جمعیت هلال احمر بیش از ۴۰ نهال در استان کاشته‌اند.
وی  بیان‌کرد: ضدعفونی کردن معابر با همت ۳۲۰ نفر از اعضای جوان هلال و توزیع هزار و ۵۰۰ بسته بهداشتی از دیگر اقدامات اعضای جوان جمعیت هلال احمر از ابتدای شیوع کرونا بوده است.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: همچنین ۷۰ نفر از اعضای جوان کانون های روستایی و جوانان در کارگاه‌های تولید ماسک در بیرجند، خوسف، قائن و طبس در امر تولید و توزیع با دیگر اعضای داوطلب هلال احمر همکاری داشته اند.وی با بیان اینکه به دلیل قرنطینه در روز های کرونایی کودکان بیشتر در خانه ها و در کنار خانواده ها حضور داشتند، گفت: با شرکت بیش از۸۰۰ نفر از کودکان و نوجوانان استان در جشنواره “دنیای رنگی من” تلاش شد تا علاوه بر فرهنگ سازی و ایجاد شور و نشاط در میان کودکان، به خانواده ها برای غنی کردن اوقات فراغت فرزندان کمک شود.
موهبتی یادآور شد: همچنین ۳۰ روستای خراسان‌جنوبی با مشارکت ۳۷۰ نفر از اعضای جوان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ضدعفونی شد.
وی با اشاره به طرح غربالگری که از نهم اسفند تا ۱۶ فروردین ماه در ورودی‌های شهرها ادامه داشت، گفت: در این طرح نیز ۶۹۸ نفر از جوانان داوطلب جمعیت هلال احمر حضور داشتند و همچنین به ۴۳هزار و ۸۶۱نفر نیز آموزش های لازم برای پیشگیری از کرونا داده شد.